Media: Tudor podpisał kontrakt z Juventusem

Herb Juventusu na koszulce
Herb Juventusu na koszulce fot. adidas

Stara Dama kompletuje nowy sztab szkoleniowy pierwszej drużyny. Jak informuje Sky Sports, dołączył do niego Igor Tudor, który będzie w nim pełnił funkcję jednego z asystentów Andrei Pirlo.

Czytaj dalej…

Według doniesień włoskich mediów, chorwacki trener związał się już ze Starą Damą dwuletnią umową. Wcześniej musiał rozwiązać obowiązujący go kontrakt z Hajdukiem Split, którego był trenerem od stycznia tego roku. Wypowiedzenie umowy miało wiązać się z koniecznością zapłaty chorwackiemu klubowi 450 tysięcy euro rekompensaty. Wyłożenie jednej trzeciej tej kwoty miał na siebie wziąć sam szkoleniowiec.

Powrót do Turynu

Decyzja o dołączeniu do przenosinach do Juventusu i objęcia funkcji asystenta Andrea Pirlo jest dość zaskakująca, biorąc pod uwagę, że Tudor w ostatnich latach samodzielnie prowadził takie drużyny jak PAOK Saloniki, Karabukspor, Galatasaray Stambuł, Udinese Calcio i ostatnio Hajduk Split.

Dla 42-letniego Tudora jest to powrót do Juventusu, którego barwy reprezentował w latach 1999-2005. Były reprezentant Chorwacji w barwach włoskiego zespołu wystąpił łącznie 174 razy, zdobywając w nich 21 bramek. Na swoim koncie ma również dwa mistrzowskie tytuły z Juventusem.

Nesta także w Juventusie?

Włoskie media w mijającym tygodniu informowały, że kandydatem do dołączenia do sztabu szkoleniowego Starej Damy jest również były reprezentant Włoch, Alessandro Nesta. 44-latek, który występował razem z Pirlo w drużynie narodowej, aktualnie jest trenerem drugoligowego Frosinone. Wcześniej prowadził również zespoły Miami FC i Perugii.

Komentarze