Toni: Pirlo nie będzie nikogo kopiował

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. Getty Images

Andea Pirlo wciąż budzi emocje w związku z objęciem sterów nad Juventusem FC. Tymczasem Luca Toni w jednej ze swoich wypowiedzi dla mediów stwierdził, że najlepszym prezentem dla nowego szkoleniowca od władz klubu byłoby pozyskanie Paula Pogby z Manchesteru United.

Czytaj dalej…

Były napastnik reprezentacji Włoch udzielił ostatnio ciekawego wywiadu dziennikowi Tuttosport, opowiadając o planach, które Pirlo może wdrożyć w życiu po objęciu sterów nad Starą Damą.

Toni: Pirlo nie będzie skupiał się na obronie i kontratakach

– Znając Andreę, zacznie budować drużynę od pomocy. Idealnym prezentem dla niego byłby transfer z udziałęm Pogby. Nie wiem, czy to jest możliwe, ale z pewnością byłaby to najlepsza opcja – rzekł Toni w rozmowie z turyńskim dziennikiem.

– Andrea nie będzie trenerem, który skupia się na obronie i kontratakach. Uwielbia zdominować piłkę i będzie chciał to narzucić swojej drużynie – przekonywał 43-latek.

– Nie wiem, jakiego systemu użyje i nie sądzę, żeby to miało znaczenie. Andrea jest inteligentny i elastyczny – zaznaczył Toni.

Trener, który uczył się fachu od najlepszych

Pirlo został nowym trenerem Juve w sobotę, kilka godzin po tym, jak Maurizio Sarri został zwolniony z mistrzów Włoch. Fabia Capello w jednym z wywiadów powiedział, że nowy opiekun Juve może prowadzić ten zespół w podobnym stylu, jak to miało miejsce w przypadku Antonio Conte, który wywalczył trzy razy mistrzostwo Serie A z ekipą z Piemntu. Tymczasem Toni jest zdania, że Pirlo pod względem myśli trenerskiej ma więcej wspólnego z Josepem Guardiolą.

– Pod względem charakteru Pirlo najbardziej przypomina mi Pepa Guardiolę. Andrea miał szczęście w trakcie swojej kariery, że prowadzili go tacy mistrzowie jak Carlo Ancelotti, czy Massimiliano Allegri. Z pewnością było to dla Pirlo cenne doświadczenie. W każdym razie jestem pewny, że on będzie podążał swoją drogą, bez udawania i kopiowania kogokolwiek – skwitował Toni.

Komentarze