Tare: Rząd nie może zakończyć sezonu

Serie A
Serie A

Dyrektor sportowy Lazio Igli Tare, w rozmowie ze Sky Sport Italia, stwierdził, że rząd nie ma możliwości podjęcia decyzji o zakończeniu sezonu.

Czytaj dalej…

– Usłyszałem, że w tym tygodniu może pojawić się nakaz prawny, aby zablokować rozgrywki. Ale nie jest to ich obszar. FIFA i UEFA wyraziły się jasno i powiedziały, że rozgrywki muszą być dokończone – powiedział Tare w rozmowie ze Sky Sport Italia.

– Możemy je wznowić w czerwcu i zakończyć między sierpniem i wrześniem, korzystając z faktu, że mistrzostwa świata w 2022 roku odbędą się zimą. Dokończenie obecnego sezonu posłuży również jako doświadczenie przed rozpoczęciem kolejnego – stwierdził dyrektor sportowy włoskiego klubu.

– Byliśmy pierwszym klubem, który wstrzymał działalność po wybuchu pandemii. Byliśmy jednymi z pierwszych, którzy zastosowali się do wszystkich wytycznych rządu, nikt nie opuścił Rzymu, respektowaliśmy wszystko. Rozumiem, że inne drużyny mają zawodników za granicą, ale to nie do mnie należy osądzanie. Byliśmy trochę agresywni w naszej komunikacji, ale wiedzieliśmy, że ucierpi piłka nożna, która jest trzecią co do wielkości branżą we Włoszech – dodał Igli Tare.

Komentarze