Stadio Diego Armando Maradona już od 10 grudnia

Diego Maradona
Diego Maradona fot. Vladimir Astapkovich / Sputnik/ Hepta / Sport

Burmistrz Neapolu Luigi de Magistris przekazał wiadomość w jednej ze swoich wypowiedzi dla mediów, że stadion SSC Napoli oficjalnie będzie nazywać się Stadio Diego Armando Maradona już od najbliższego meczu Azzurrich w roli gospodarza.

Czytaj dalej…

SSC Napoli czekają w najbliższym czasie dwa mecze wyjazdowe. Na swoim stadionie drużyna z Kampanii rozegra natomiast mecz 10 grudnia z Realem Sociedad San Sebastian w Lidze Europy. Tym samym od 10 grudnia obiekt Azzurrich będzie oficjalnie nosił imię legendarnego Argentyńczyka.

– Przeczytałem alternatywne propozycje, ale ostatecznie nazwa będzie brzmiała Stadio Diego Armando Maradona – powiedział burmistrz Neapoli De Magistris w rozmowie z Il Messaggero.

– Procedura będzie tak szybka, jak to tylko możliwe. Dzisiaj było już posiedzenie komisji, w piątek zadzwoniłem do Urzędu Miasta i kończymy proces – kontynuował Włoch.

– Mamy podstawy, aby twierdzić, że już od następnego meczu Napoli w roli gospodarza obiekt będzie oficjalnie nazywał się Stadio Diego Armando Maradona – podsumował De Magistris.

Przypomnijmy, że były argentyński piłkarz i mistrz świata z 1986 roku zmarł 25 listopada w wieku 60 lat. Przyczyną śmierci Maradony był rozległy zawał serca.

Komentarze