SSC Napoli po słowie z nowym trenerem

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. PressFocus

Luciano Spalletti według doniesień Nicolo Schiry jest już po słowie ze sternikami SSC Napoli. Włoski trener ma związać się z klubem z Neapolu umową na dwa lata.

Szykuje się wielki powrót w Serie A

Luciano Spalletti od momentu, gdy rozstał się z Interem Mediolan pozostawał bez zatrudnienia. Wygląda na to, że latem 62-latek wróci na ławkę trenerską. Spalletti ma zastąpić Gennaro Gattuso w Napoli.

Azzurri aktualnie plasują się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli, legitymując się dorobkiem 66 oczek. Taki sam bilans mają dwa inne zespoły Serie A, czyli Juventus i Milan. W związku z tym zapowiada się niezwykła batalia o miejsca premiowane grą w Lidze Mistrzów w kolejnej edycji.

Napoli w poniedziałek w pokonanym polu pozostawiło Torino, wygrywając 2:0. Tym samym już od czterech spotkań neapolitańczycy pozostają bez porażki. W tym czasie zaliczyli trzy zwycięstwa i remis. Chociaż niektórzy dziennikarze przekonywali, że aktualny szkoleniowiec może zostać w Napoli na dłużej, to wydaje się to mało prawdopodobne.

Fiorentina wyciąga ręce po Rino

Gattuso jest świadomy tego, że jego pozycji w klubie w ostatnim czasie nie była najmocniejsza. W trakcie trwającego sezonu kilka razy były opiekun Milanu siedział na gorącym krześle. W związku z tym mało realny scenariusz zakłada, że kontrakt Włocha, wygasający z końcem czerwca, zostanie przedłużony.

W każdym razie włoskie media są przekonane, że Gattuso w kolejnej kampanii wciąż będzie pracował w Serie A. Tajemnicą Poliszynela jest, że Włoch doszedł już do porozumienia z Fiorentiną. W ekipie z Florencji ma zastąpić Beppe Iachiniego.

SSC Napoli
Cagliari
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 2. maja 2021 14:53.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 3 comments

Wg mediów nowym trenerem był już Benitez, wracał Sarri, potem era De Zerbi’ego i Italiano, egzotyczny Juric, a w międzyczasie przewijał się Mazzarri (?!). Galtier’a również przymierzano do trenerki Napoli jak i oczywiście Inzaghi’ego (Simone naturalnie). To i Spalletti do kolekcji nie zaszkodzi.

Zgadza się. Widać, że drużyna jest w stanie “umierać” za Gattuso na boisku. To jest pierwsza cecha, która się rzuca w oczy w porównaniu z Ancelottim.
Jeżeli Gattuso zakończyłby sezon z Napoli w TOP 4 to bezsprzecznie powinien dostać szansę sprawdzenia się w LM i kolejnym sezonie ligowym.