Spadafora: Weźmiemy na siebie odpowiedzialność za zakończenie sezonu

Włochy
Włochy

Coraz więcej znaków zapytania pojawia się w kontekście wznowienia obecnego sezonu Serie A. Włoski minister sportu Vincenzo Spadafora zagroził, że rząd ogłosi koniec sezonu, jeżeli nie zostanie osiągnięte porozumienie w sprawie protokołu bezpieczeństwa.

Czytaj dalej…

Przedstawiony przez Włoską Federację Piłkarską (FIGC) protokół bezpieczeństwa, który obejmował między innymi izolację zawodników, a także regularne przeprowadzenie testów, został uznany przez rządowy komitet naukowy za niewystarczający.

– Taka jest sytuacja. Jeśli protokół zostanie uzgodniony przez wszystkie strony, treningi zostaną wznowione i będzie to miało pozytywny wpływ na ewentualne wznowienie sezonu. I odwrotnie, jeżeli nie dojdzie do porozumienia w sprawie protokołu bezpieczeństwa, rząd ogłosi, ze względu na stan zagrożenia zdrowia publicznego, zakończenie sezonu, nawet jeżeli będzie to oznaczać stworzenie warunków do tego, że piłkarski świat poniesie wiele szkód. Zasadniczo, przyjmiemy na siebie tę odpowiedzialność – powiedział Spadafora w wywiadzie dla Rai 3, cytowany przez Football Italia.

W środę wieczorem prezydent Włoskiej Federacji Piłkarskiej Gabriele Gravina zapowiedział, że nigdy nie podpisze się pod decyzję o zakończeniu obecnego sezonu, ponieważ jego zdaniem byłaby to śmierć piłki nożnej we Włoszech.

Komentarze