Sky: Allegri zastąpi Conte w Interze

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Bardzo realny scenariusz zakłada, że mecz z Sevillą FC był ostatnim dla Antonio Conte w roli trenera Interu Mediolan. Włoskie media sugerują, że następcą byłego selekcjonera reprezentacji Włoch zostanie w szeregach Nerazzurrich Massimiliano Allegri.

Czytaj dalej…

Spekulacje na temat przyszłości Conte w klubie z Lombardii nasiliły się po piątkowym starciu w finale Ligi Europy, gdzie Inter przegrał 2:3 z przedstawicielem La Liga. Były menedżer Chelsea FC swoimi wypowiedziami dawał do zrozumienia, że jego przygoda z Interem zbliża się do końca.

Miecz Damoklesa nad głową opiekuna Nerazzurrich

– Teraz musimy wrócić do Mediolanu, wziąć dwa lub trzy dni wolnego, a potem z czystymi głowami się spotkamy. Dobrze, że przeanalizujemy cały sezon, spojrzymy na wszystko w bardzo spokojny sposób i próbujemy zaplanować przyszłość Interu, czy to ze mną, czy bez – mówił Conte przed kamerą Sky Sport Italia.

– Nie wiem, co będzie dalej. Ciężko pracowaliśmy, pod wieloma względami był to bardzo trudny sezon, więc wystarczy trochę odpocząć, zmierzyć się z analizą i podjąć decyzję najlepszą dla Interu – powiedział Włoch.

– Było ciężko i coś wymyślimy. W każdym razie cudownie było dla mnie być trenerem Interu, dziękuję właścicielom, którzy pozwolili mi przejść przez to wspaniałe doświadczenie – uzupełnił trener.

Ale to już było…

Według doniesień włoskich dziennikarzy faworytem do zastąpienia Conte w Interze jest były opiekun Juventusu FC w osobie Allegriego. Jeśli taki ruch stałby się faktem, to urodzony w Livorno szkoleniowiec po raz drugi w swojej karierze zastąpiłby Conte na stanowisku trenera. Podobny scenariusz miał miejsce przed startem sezonu 2014/2015. Allegri z Juve wygrał pięć razy mistrzostwo Serie A, a ponadto dwa razy poprowadził team z Piemontu do finału Ligi Mistrzów.

Komentarze