Skriniar: Nie mam powodu, aby odchodzić

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan fot. Grzegorz Wajda

Milan Skriniar nie zamierza odchodzić z Interu Mediolan. Reprezentant Słowacji uważa, że nie ma ku temu żadnego powodu, podkreślając, że trener Antonio Conte nadal widzi go w swoim zespole.

Czytaj dalej…

Pozycja 25-letniego zawodnika w drużynie Nerazzurrich znacznie osłabła w ostatnich miesiącach. Szkoleniowiec mediolańskiego zespołu zaczął coraz częściej sięgać po innych zawodników. Skriniar nie otrzymał między innymi szansy występu w decydujących spotkaniach Ligi Europy, w rozgrywkach których Inter dotarł aż do finału.

– Byłem przyzwyczajony do grania w każdym meczu, ale trener zaczął wprowadzać zmiany, ponieważ graliśmy co trzy dni. Po osiągnięciu dobrych wyników, nie tracąc przy tym bramek, trener nie chciał zmieniać wyjściowego składu do finału Ligi Europy. Byłem rozczarowany, że nie mogłem wystąpić, ale ważne było to, że drużyna dobrze sobie radziła – powiedział Skriniar, cytowany przez Football Italia.

Skriniar nigdzie się nie wybiera

Efektem tej sytuacji są medialne doniesienia o możliwym odejściu Skriniara z zespołu. Przedstawiciele Interu Mediolan mają być gotowi na jego sprzedaż, jeżeli otrzymają satysfakcjonującą ofertę. Sam piłkarz o tym jednak nie myśli i chce zostać w klubie na kolejny sezon.

– Mam jeszcze trzyletni kontrakt z Interem, a klub nigdy nie powiedział mi, że jestem niechciany. Wiem, że trener nadal chce mnie w zespole, a ja nie mam powodu, aby odchodzić z Interu – mówił słowacki obrońca.

– W drużynie jest 30 zawodników. To naturalne, że trener musi podejmować decyzje i robi to dla dobra drużyny – dodał Skriniar.

Trzy lata w Mediolanie

Milan Skriniar do Interu Mediolan trafił latem 2017 roku z Sampdorii Genua, która otrzymała za niego 34 miliony euro. W zespole z San Siro Słowak wystąpił do tej pory 128 razy, zdobywając cztery gole i dokładając do tego cztery asysty.

Komentarze