Inzaghi: Wygraliśmy charakterem

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Szkoleniowiec Lazio Simone Inzaghi chwalił charakter, który pokazała jego drużyna w sobotnim meczu z Fiorentiną. Zespół z Rzymu wygrał 2:1, choć to rywale jako pierwsi objęli prowadzenie.

Czytaj dalej…

– Wywalczyliśmy to zwycięstwo charakterem. Mamy w tej chwili ograniczony skład z kilkoma kontuzjami i muszę podziękować Correi, Radu i Maruisciowi, ponieważ nie graliby dzisiaj nawet jako zmiennicy, gdyby nie nagły wypadek – powiedział szkoleniowiec Lazio. – Fiorentina to bardzo dobry zespół, są dobrze zorganizowani, więc gratuluję moim zawodnikom, ponieważ nie było to łatwe – kontynuował Inzaghi.

– Przed lockdownem mieliśmy jeden mecz w tygodniu, mogłem swobodnie stawiać na mój skład. Teraz mamy mecz co trzy dni, brakuje nam również Lucasa Leivy, Senada Lulica, Luiza Felipe. Są też inni, którym radzono nie grać, bo byli narażeni na ryzyko kontuzji. Bez charakteru, nie wygralibyśmy tego meczu.

Inzaghi wyrzucony na trybuny

W samej końcówce trener Lazio został wyrzucony przez arbitra na trybuny. – To naprawdę rozczarowujące, bo to pierwsza taka sytuacja od prawie trzech lat. Próbowałem pomóc i uspokoić sytuację, sędzia powiedział, że nie byłem w żaden sposób niegrzeczny, tylko ze przemieszczałem się poza moją strefą techniczną. Uważam, że mógł mi po prostu dać żółtą kartkę i wtedy byłbym z moimi chłopakami w przyszłym tygodniu w Turynie – powiedział trener zespołu ze Stadio Olimpico.

Komentarze