Sassuolo wznawia treningi

Serie A
Serie A

Sassuolo jest pierwszym klubem Serie A, który zapowiedział powrót do treningów w najbliższy poniedziałek. Klub poinformował o tym w opublikowanym w sobotę oświadczeniu.

Czytaj dalej…

Powrót Sassuolo do treningów jest możliwy, po tym jak władze regionu Emilia-Romania poinformowały, że kluby znajdujące się na jego terenie będą mogły wznowić aktywność sportową na swoich obiektach, zgodnie z zasadą społecznego dystansu.

Przedstawiciele Sassuolo zamierzają skorzystać z tej okazji, podczas gdy Parma i Spal wolą poczekać na porozumienie Włoskiej Federacji Piłkarskiej (FIGC) oraz włoskiego rządu w sprawie protokołu medycznego.

“Sassuolo Calcio ogłoszą, że od poniedziałku 4 maja da swoim zawodnikom możliwość korzystania z boiska w Mapei Football Center do odbycia indywidualnych treningów. Zawodnicy będą mieli dostęp tylko do boisk, zgodnie z zasadami dystansu społecznego. Dostęp do obiektów zamkniętych (szatnie, sale gimnastyczne, biura) będzie zabroniony” – czytamy w komunikacie klubu.

“Sesje indywidualne, które będą odbywał się w godzinach porannych, od poniedziałku do piątku, z wykorzystaniem trzech boisk i sześciu zawodników na godzinę (jeden zawodnik na każdą połowę boiska), nie będą obsługiwane przez personel technicznych, natomiast nadzór medycznych w nagłych wypadkach będzie dostępny pod ręką” – dodano.

Komentarze