Sarri: Za bardzo chcieliśmy wygrać

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Juventus nie wykorzystał w czwartek szansy na zapewnienie sobie kolejnego mistrzowskiego tytułu. W wyjazdowym meczu Stara Dama niespodziewanie przegrała 1:2 z Udinese Calcio. – Straciliśmy organizacje i formę – powiedział po zakończeniu spotkania, trener Juventusu, Maurizio Sarri.

Czytaj dalej…

– W pierwszej połowie zagraliśmy dobrze, ale później straciliśmy wyrównującego gola. Chcieliśmy jednak za wszelką cenę wygrać, a to doprowadziło do dezorganizacji w naszych szeregach. W efekcie doznaliśmy porażki – powiedział szkoleniowiec w rozmowie ze Sky Sport Italia.

– To właśnie nasza chęć zwycięstwa do tego doprowadziła. Było to z naszej strony niebezpieczne podejście i przegraliśmy po bramce w 93. minucie. Przegraliśmy właśnie dlatego, że chcieliśmy wygrać za wszelką cenę – powiedział Sarri.

Sarri: Wszyscy są zmęczeni

Szkoleniowiec Juventusu uważa, że wpływ na postawę drużyny ma narastające zmęczenie związane z bardzo napiętym terminarzem. – W tej chwili trudno znaleźć równowagę, bo wszyscy w każdej drużynie są zmęczeni. Z tego powodu nie jesteśmy tak agresywni, ale uważam również, że w tej chwili od agresji ważniejsza jest organizacja. Musimy wyciągnąć z tego wnioski – kontynuował trener Juventusu.

Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu Juventus cały czas prowadzi w ligowej tabeli. Nad drugą obecnie Atalantą ma sześć punktów przewagi. W najbliższej kolejce, zespół z Bergamo, już w piątek zmierzy się na wyjeździe z Milanem, natomiast Starą Damę w niedzielę czeka mecz u siebie z Sampdorią Genua.

Komentarze