Sarri: To trudne do zrozumienia

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Juventusu, Maurizio Sarri, po zremisowanym 3:3 meczu z Sassuolo przyznał, że prowadzona przez niego drużyna czasami wprawia go w zakłopotanie. Trener Starej Damy zwrócił uwagę, że jego zespół czasami zbyt szybko próbuje dotrzeć do pola karnego rywali.

Czytaj dalej…

– Trener oczekuje od swojego zespołu konsekwencji, tego nam brakowało zarówno pod względem fizycznym i mentalnym. Mamy kilka bardzo mocnych momentów w meczu i kilka chwil bierności, które są trudne do zrozumienia – powiedział Sarri po zakończeniu środowego spotkania.

Trzeci mecz bez zwycięstwa

Dla Juventusu było to trzecie z rzędu ligowe spotkanie bez zwycięstwa, po tym jak w ostatnich tygodniach przegrał 2:4 z Milanem oraz zremisował 2:2 z Atalantą.

– Ostatnio mierzyliśmy się z zespołami znajdującymi się w niezwykłej formie, a Sassuolo nie różni się od nich, ponieważ wygrali cztery mecze z rzędu i jeśli się wzmocnią, mogą stać się w przyszłości taką Atalantą – kontynuował szkoleniowiec Juventusu.

Juventus musi znaleźć równowagę

– Wierzę, że jeżeli rozwiążemy problem spójności w trakcie meczu, to będziemy na dobrej drodze. Każda drużyna będzie dla nas niebezpieczna, jeżeli pozwolimy jej na grę przy naszym polu karnym. Mieliśmy problemy, ponieważ zbyt często oddawaliśmy im piłkę – mówił Sarri.

– Czasami mam wrażenie, że ta drużyna ma ogromny potencjał. Innym razem wprawia cię w zakłopotanie, ponieważ pozwala przeciwnikowi zbyt łatwo wchodzić w pole karne. Musimy znaleźć właściwą równowagę, a to nie jest łatwe – kontynuował.

– Musimy bardziej utrzymywać się przy piłce, bo podania pomagają ci kontrolować tempo i utrzymać się na połowie przeciwnika. Czasami zbyt szybko staramy się dotrzeć do bramki rywala kilkoma podaniami – dodał szkoleniowiec Starej Damy.

Komentarze