Sarri obawia się Milanu: Jest w świetnej formie

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Trener Juventusu Maurizio Sarri przestrzega swoją drużynę przed rozluźnieniem, które może być spowodowane sporą przewagą nad drugim w tabeli Lazio. We wtorkowy wieczór Starą Damę czeka trudne spotkanie, w którym jej przeciwnikiem będzie AC Milan.

Czytaj dalej…

– Jutro czeka nas trudne spotkanie. Milan, który sprawił nam już problemy w tym sezonie, jest w świetnej formie fizycznej i mentalnej. Gra również na wysokim poziomie – powiedział szkoleniowiec. – W takich chwilach jak ta, aspekt mentalny jest bardzo delikatny, a błędy czekają za rogiem. Chłopcy wiedzą, że będzie to ciężki miesiąc, więc nie mogą stracić koncentracji – kontynuował.

– Nasza przewaga w tabeli nie powinna nas rozluźniać. Jesteśmy w czasie, gdy wszystkie spotkania są trudne, a zepsucie jednego z nich jest niezwykle łatwe. Skupiamy się tylko na jutrzejszym meczu. Nie patrzymy nawet na to, z kim zmierzymy się w następnej kolejności – powiedział Sarri.

Rugani i Higuain w podstawowym składzie?

We wtorkowym meczu Maurizio Sarri nie będzie mógł skorzystać między innymi z usług pauzujących za kartki Paulo Dybali i Matthijsa De Ligta.

– Nie podjąłem jeszcze żadnych decyzji. Zobaczymy, co się stanie, ale oczywistym rozwiązaniem wydają się być Rugani i Higuain. Wszyscy mówili o tym, jak szeroki mamy skład, ale teraz nie mamy zbyt wielu opcji do wyboru – powiedział szkoleniowiec Juventusu.

Komentarze