Sarri negocjuje rozwiązanie umowy z Juve, wkrótce wróci do pracy?

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Maurizio Serrii według najnowszych doniesień rozpoczął negocjacje z Juventusem FC w sprawie rozwiązania swojego kontraktu. Niewykluczone zatem, że Włoch wróci do pracy jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, co sugeruje w jednym z wywiadów jego bliski przyjaciel.

Czytaj dalej…

Maurizio Sarri wrócił po roku do Włoch, obejmując w 2019 roku stery nad Juve. Wcześniej doświadczony włoski trener prowadził Chelsea FC, wyrywając z nią Ligę Europy. Tymczasem z ekipą z Turynu sięgnął po dziewiąte z rzędu scudetto, ale nie odniósł żadnego spektakularnego sukcesu w europejskich pucharach.

61-letni szkoleniowiec ostatecznie po zakończeniu kampanii 2019/2020 został zwolniony z funkcji pierwszego trenera Juventusu, a na jego miejsce klub z Piemontu zatrudnił Andreę “Maestro” Pirlo. Tymczasem przyjaciel Sarriego Aurelio Virgili przekonuje, że ten może wrócić do pracy jeszcze przed Bożym Narodzeniem, mogąc objąć stery w ACF Fiorentinie.

– Kiedy niedawno miałem okazję odwiedzić Maurizio w jego domu, nie widziałem, gdzie umieścił medal za mistrzostwo Włoch. W każdym razie wręczyłem mu dedykowany upominek poświęcony triumfowi – rzekł przyjaciel byłego trenera Juve.

– Podobnie jak wszyscy fani Fiorentiny, pomimo ogromnego szacunku dla Beppe Iachiniego, mam marzenie, aby Maurizio został trenerem Fiorentiny. Miłym uczuciem byłoby oglądać, jak Viola odnosi sukcesy pod dowództwem Sarriego – kontynuował Virgili.

“Sarri nie walczy na miecze z Juventusem”

Czy urodzony w Neapolu trener miałby problem z powrotem do Napoli? – Maurizio jest profesjonalistą, a pożegnanie z prezydentem Aurelio De Laurentiisem nie zepsuło wzajemnego szacunku – mówił Virgili.

– Myślę i mam nadzieję, że Maurizio wróci do pracy trenerskiej przed Bożym Narodzeniem. Z Juventusem wbrew temu, co zostało powiedziane, nie walczył. A świadczy o tym fakt, że rozmawia z klubem o wypowiedzeniu umowy. Szukają porozumienia, które zadowoli wszystkich i pozwoli Maurizio swobodnie trenować, a Juventusowi zaoszczędzi z punktu widzenia finansowego – ujawnił Włoch.

Sarri na głębokie wody wypłynął, obejmując Empoli FC w czerwcu 2012 roku. Następnie trafił do teamu z Kampanii. Później prowadził Chelsea i Juventus. Przypomnijmy, że gdy 61-latek obejmował ekipę z Piemontu, to parafował z nią umowę na trzy lata.

Sarri prowadził piłkarzy Starej Damy w 51 spotkaniach, w których zaliczył osiem remisów, notując też dziewięć porażek. Najboleśniejsze porażki Sarriego w Juve to ta z Olympique Lyon w Lidze Mistrzów i z SSC Napoli po serii rzutów karnych w finale Coppa Italia.

Komentarze