Sarri może wrócić na ławkę trenerską

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

AS Roma według najnowszych doniesień mediów zaplanowała jeszcze na ten tydzień spotkanie z byłym trenerem Napoli i Juventusu Maurizio Sarrim. Głównym tematem do omówienia ma być zatrudnienie doświadczonego szkoleniowca przez Giallorossich.

Będzie zmiana trenera w szeregach Wilków?

AS Roma aktualnie plasuje się na siódmej pozycji w ligowej tabeli, legitymując się dorobkiem 54 punktów na koncie. Podopieczni Paulo Fonseki wciąż liczą się zatem w walce o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów.

Portugalczyk nie może być jednak pewny swojej przyszłości w klubie. Chociaż Roma wciąż bierze udział w europejskich pucharach i ma szansę na grę w Lidze Mistrzów w kolejnej kampanii, to kontrakt 48-latka nie został jeszcze przedłużony. Wygasa natomiast z końcem czerwca tego roku.

Posada trenera uzależniona od awansu do Ligi Mistrzów

Przypomnijmy, że piłkarze Wilków wygrali pierwsze spotkanie z Ajaxem w ramach 1/4 finału Ligi Europy. Potyczka na stadionie w Amsterdamie zakończyła się wygraną Romy 2:1. Jeśli Giallorossi wywalczą awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów, to kontrakt Fonseki zostanie automatycznie przedłużony. W każdym razie stołeczny klub stara się przygotować na różne ewentualności.

W związku z powyższym władze Romy według informacji SportItalia zaczęli nieco intensywniej działać w sprawie zatrudnienia nowego trenera. Wydaje się, że celem jest Maurizio Sarri, który od momentu rozstanie z Juventusem pozostaje bez pracy. Włoscy dziennikarze podają, że jeszcze w tym tygodniu ma dojść do spotkania przedstawicieli obu stron.

AS Roma
Ajax Amsterdam
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. kwietnia 2021 20:53.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat “Sarri może wrócić na ławkę trenerską