Sarri: Mamy wielu kreatywnych piłkarzy

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC wygrał w niedzielnym meczu 24. kolejki włoskiej ekstraklasy z 2:0 z Brescią Calcio. Po zakończeniu meczu szkoleniowiec Starej Damy ujawnił, z jakimi trudnościami musiała borykać się jego drużyna.

Czytaj dalej…

– Zrobiliśmy to, co musieliśmy zrobić. Mieliśmy dobry początek, kiedy przełamaliśmy impas, okazaliśmy cierpliwość, trzy razy uderzyliśmy na bramkę rywali i ostatecznie sięgnęliśmy po zwycięstwo  – powiedział Mauruzio Sarri przed kamerą Sky Sport Italia.

Gdy Cristiano Ronaldo odpoczywał, trener Juve postawił na ustawienie 4-3-3, wykorzystując Juana Cuadrado w ofensywnym tercecie z Gonzalo Higuainem i Paulo Dybala. Na temat tego ostatniego szkoleniowiec Juve pozwolił sobie na kilka słów.

– Dybala miał większą swobodę  gry, podczas gdy Cuadrado musiał dostosować się do swojej pozycji, a także wypełniać luki na boisku – mówił Włoch.

– To skomplikowana sytuacja. Mamy w składzie wielu świetnych piłkarzy, którzy nie mają jednak jasno określonej roli. Wszyscy zawodnicy w naszej ekipie są niezwykle kreatywni. Przykład? Dybala jest napastnikiem, ale świetnie radzi sobie w defensywie. Ronaldo lubi grać szeroko, z kolei kilka ról na boisku może pełnić Cuadrado – dodał Sarri.

– Postanowiliśmy pozwolić Ronaldo odpocząć dzisiaj, ponieważ nie może grać w każdym spotkaniu, dlatego opracowaliśmy taki system dla tej konkretnej gry. W tej chwili gramy bardziej z trójką w ataku niż z trequartistą. To dlatego, że Ramsey wyraźnie powiedział, że woli grać w środku pola niż jako trequartista. Dybala woli natomiast grać w ataku – powiedział szkoleniowiec Starej Damy.

Komentarze