San Paolo salą tortur Napoli, Viola z wygraną!

Federico Chiesa
Federico Chiesa fot. Grzegorz Wajda

Trwa fatalna seria meczów SSC Napoli na Stadio San Paolo, gdzie aktualni wicemistrzowie Włoch nie potrafią wygrać w lidze od października minionego roku. W sobotni wieczór panaceum na Azzurrich znalazła ACF Fiorentina, wygrywając 2:0.

Gennaro Gattuso miał kłopoty z zestawieniem linii defensywnej, więc w sobotni wieczór mieliśmy do czynienia z nieco eksperymentalnym zestawieniem defensywy u gospodarzy. Przypomnijmy, że Mario Rui był zawieszony, z kolei z kontuzjami zmagali się: Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulam, czy Nikola Maksimovic,

Z punktu widzenia polskiego kibice starcie na Stadio San Poalo było o tyle ciekawe, że w szeregach gospodarzy w wyjściowym składzie znaleźli się Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Z kolei między słupkami teamu z Toskanii znalazł się Bartłomiej Drągowski.

Mecz od pierwszych fragmentów rywalizacji mógł się podobać. Już w drugiej minucie bliski zdobycia bramki był Nikola Milenković, ale ostatecznie David Ospina nie dał się pokonać. Wynik rywalizacji został natomiast otwarty w 26. minucie, gdy Federico Chiesa trafił do siatki. 22-latek zanotował swoje trzecie trafienie w lidze w tym sezonie.

Tymczasem w 31. minucie pięknym strzałem popisał się Patrick Cutrone, kierując futbolówkę do siatki. Na szczęście dla Azzurrich napastnik Violi znajdował się na minimalnym spalonym, więc jego gol nie został uznany. Chwilę później wyborną okazję do wyrównania miał z kolei Jose Callejon, ale pierwszorzędnie chybił.

W drugiej połowie sytuacji strzeleckich było mniej, aczkolwiek każda ze stron mogła zdobyć bramkę. Po stronie Napoli na listę strzelców mógł się wpisać Lorenzo Insigne, ale uderzenie Włocha było niecelne. Z kolei po stronie Fiorentiny swojego drugiego gola w spotkaniu mógł strzelić Chiesa, ale jego strzał został obroniony przez golkipera Azzurrich.

Prawdziwy koszmar gospodarze przeżywali w 75. minucie, gdy kapitalnym golem z narożnika pola karnego popisał się Dusan Vlahović. Serb przyczynił się tym samym do tego, że Napoli zaliczyło swoją czwartą porażkę pod batutą “Rino”. Viola natomiast dzięki swojej wiktorii wskoczyła na 13. pozycję w ligowej stawce.

SSC Napoli – ACF Fiorentina 0:2 (0:1)

0:1 Chiesa 26′
0:2 Vlahović 74′