Napoli bez wpadki, Piątek nie wykorzystał błędu Azzurrich [WIDEO]

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. PressFocus

SSC Napoli rozpędzone po zwycięstwie nad Juventusem (5:1) nie zatrzymało się w sobotni wieczór w spotkaniu 19. kolejki Serie A. Drużyna Luciano Spallettiego pokonała spokojnie Salernitanę (2:0). Do 85 minuty w ekipie z Neapolu grał Piotr Zieliński. W szeregach gospodarzy całe zawody zaliczył natomiast Krzysztof Piątek.

• SSC Napoli umocniło się na pozycji lidera ligi włoskiej
  • Azzurri po odniesieniu 16. zwycięstwa w sezonie mają na swoim koncie 50 punktów
  • Salernitana ma dziewięć porażek w tej kampanii

Napoli pewnym krokiem zmierza po Scudetto

SSC Napoli w tej kampanii zmierza pewnym krokiem po Scudetto. Tydzień temu Azzurri nie dali szans na swoim stadionie Juventusowi, wygrywając zdecydowanie. Tymczasem w sobotni wieczór ekipa z Neapolu chciała Stadio Arechi. Salernitana liczyła natomiast, że zmaże plamę po pogromie z Atalantą (2:8).

W pierwszej połowie podopieczni Luciano Spallettiego byli zespołem bezdyskusyjnie lepszym, kontrolującym wydarzenia na boisku. W każdym razie Napoli miało ogromny problem ze sforsowanie defensywy rywali.

Gdy wydawało się, że ostatecznie kibiców nie będzie dane zobaczyć goli w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji, to pokazał się Giovanni Di Lorenzo. Kapitan Azzurrich popisał się kapitalnym strzałem pod poprzeczkę, wyprowadzając Napoli na prowadzenie.

Tuż po zmianie stron goście podwyższyli swoje prowadzenie. Bramkę na 2:0 dla Azzurrich zdobył Victor Osimhen i losy rywalizacji były praktycznie przesądzone. W końcówce bliski strzelenia gola był jeszcze Krzysztof Piątek, ale piłka po próbie reprezentanta Polski trafiła w słupek.

Ostatecznie neapolitańczycy wygrali 2:0, dzięki czemu mogą pochwalić się na półmetku rozgrywek bilansem 60 punktów. Za tydzień Napoli u siebie zmierzy się z AS Romą, a Granata na wyjeździe stanie do rywalizacji z Lecce.