Sacchi: Milan może wygrać scudetto, a Ibrahimović to mistrz

Piłkarze AC Milanu
Piłkarze AC Milanu fot. PressFocus

Były selekcjoner reprezentacji Włoch Arrigo Sacchi zabrał głos na temat rywalizacji we włoskiej Serie A. 74-latek jest zdania, że AC Milan stać na to, aby sięgnąć po scudetto pod wodzą Stefano Pioliego. Jednocześnie doświadczony włoski trener zakomunikował, że Zlatan Ibrahimović nie powinien żądać za dużo od młodzieży w szeregach Rossonerich.

Czytaj dalej…

AC Milan wciąż jest niepokonany we włoskiej ekstraklasy. Ekipa z Lombardii jest liderem Serie A po siedmiu ligowych kolejkach. Tymczasem trener, który wywalczył dwa Puchary Europy z Milanem i jedno mistrzostwo Włoch, uważa, że mediolański team może wykorzystać fakt, że rywale nie najlepiej zaczęli kampanię 2020/2021.

– Jest tylko jedna rzecz, która może sprawić, że dana drużyna może osiągnąć swój cel. Jaka? Wiara w siebie, grę i pracę, którą się wykonuje – mówił Arrigo Sachi w rozmowie z La Gazzetta dello Sport.

– Milan może wygrać mistrzostwo Serie A w tych dziwnych rozgrywkach. Zespół Pioliego musi być jednak jeszcze bardziej pewny siebie i bezwzględny – zaznaczył Włoch.

– Tylko w ten sposób Milan może pokonać konkurencję w walce o scudetto, która być może jeszcze drzemie. Niemniej prędzej, czy później ruszy do przodu – powiedział 74-latek.

Rossoneri muszą być jeszcze bardziej “bezwzględni”

Milan zdecydował się nie tak dawno na przedłużenie kontraktu ze Zlatanem Ibrahimoviciem. Ponadto szeregi Rossonerich wzmocnili Sandro Tonali, Diogo Dalot, Brahim Diaz, czy Jens Petter Hauge. Sacchi zabrał głos na temat potencjału ludzkiego w drużynie z miasta mody.

– Milan ma jakość, aby walczyć o scudetto, ale pod warunkiem, że mówimy o zespole, a nie o indywidualnościach – przekonywał Włoch na łamach najpopularniejszego dziennika sportowego we Włoszech.

– Ważne jest, aby wszyscy w drużynie zrozumieli, że fundamentem do sukcesu jest dobra gra. Tylko dzięki ciągłej pracy nad nią można osiągnąć sukces – zaznaczył Sacchi.

Włoski trener pozwolił sobie także na pochwały w kierunku “Ibry”, ale przekonywał też, że Szwed nie powinien zbyt dużo wymagać od młodzieży Milanu.

– Zlatan to prawdziwy mistrz. Jest niesamowity w tym, co robi. Ma szaloną osobowość, czasami musi ją kontrolować. Nie może być zbyt wymagający w stosunku do swoich kolegów z drużyny i karcić ich, jeśli źle podadzą. Czasami lepiej jest objąć kolegę z zespołu, wesprzeć go, niż zadawać cios. W każdym razie widać, że inni uważają go za przywódcę w zespole, a to jest ważne – powiedział Sacchi.

Komentarze