Serie A: Ronaldo i Ibrahimovic dalej piszą historię

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Ostatnia kolejka Serie A przyniosła kolejne rekordy w wykonaniu Zlatana Ibrahimovica i Cristiano Ronaldo. Pierwszy został zawodnikiem, któremu udało się najszybciej zanotować 150 zwycięstwo w lidze włoskiej, a drugi w 14. kolejnym sezonie ligowym zdobył przynajmniej 15 goli.

Czytaj dalej…

Ciro Immobile natomiast po raz 18. od początku sezonu 2017/2018 strzelił w jednym meczu Serie A dwie bramek lub więcej.

Ciekawostki statystyczne po spotkaniach Serie A

222 – Zlatan Ibrahimovic został piłkarzem, który najszybciej zanotował 150 zwycięstw w serie A (w erze trzech punktów za zwycięstwo), potrzebując do tego tylko 222 spotkań

4 – ostatnim trenerem Napoli przed Gennaro Gattuso, który przegrał cztery ze swoich pierwszych pięciu spotkań w Serie A był Zdenek Zeman (2000)

15 – w pięciu czołowych ligach Europy tylko piłkarze Manchester City (17) trafiali w tym sezonie w słupek lub poprzeczkę częściej niż zawodnicy Napoli (15)

9 – Ciro Immobile zdobył dziewięć bramek z rzutów karnych w tym sezonie. Ostatnim piłkarzem, który w ten sposób strzelił ich więcej był Zlatan Ibrahimovic w sezonie 2011/2012 (10)

18 – od początku sezonu 2017/2018 w pięciu czołowych ligach Europy tylko Lionel Messi (21) zdobywał dwie lub więcej bramek w większej liczbie spotkań niż Ciro Immobile (18)

150 – od debiutu w Juventusu w sierpniu 2015 roku Paulo Dybala wygrał 150 meczów we wszystkich rozgrywkach, więcej niż jakikolwiek inny piłkarz z Serie A w tym czasie

50 – Juventus to jedyny zespół w  pięciu czołowych ligach Europy, który w trzech ostatnich sezonach miał po pierwszych 20 spotkaniach 50 lub więcej punktów

14 – Cristiano Ronaldo to jedyny zawodnik, który w ostatnich 14 sezonach w pięciu czołowych ligach Europy zdobywał za każdym razem przynajmniej 15 bramek (łącznie 414)

7 – Cristiano Ronaldo to pierwszy piłkarz Juventusu od grudnia 2005 roku (David Trezeguet), który zdobył bramkę w siedmiu kolejnych spotkaniach Serie A

Zakłady na strzelców bramek w Serie A

Chcesz wykorzystać swoją wiedzę na temat ligi włoskiej i piłkarskiej statystyki? Fortuna zakłady bukmacherskie oferuje szereg zakładów na zdarzenia w trakcie meczów piłkarskich np. liczbę goli, rzutów rożnych czy strzelców bramek.

Komentarze