Roma z Parmą bez Dzeko, Fonseca ujawnił, kto zastąpi Bośniaka

Paulo Fonseca
Paulo Fonseca fot. PressFocus

AS Roma w niedzielne popołudnie zmierzy się w meczu ósmej kolejki włoskiej ekstraklasy z Parmą Calcio. Stołeczna drużyna przystąpi do swojej potyczki poważnie osłabiona ze względu na pozytywne wyniki testu na obecność COVID-19 wśród piłkarzy Giallorossich. Tymczasem swój komentarz na temat spotkania wyraził szkoleniowiec rzymian.

Czytaj dalej…

AS Roma przed niedzielnym starciem legitymuje się bilansem 14 punktów na koncie, plasując się na czwartej pozycji. Do lidera, którym jest AC Milan, ekipa z Wiecznego Miasta traci trzy “oczka”.

Edin Dzeko, Federico Fazio, Davide Santon i Marash Kumbulla to zawodnicy, z których nie będzie mógł skorzystać trener rzymian. Tego pierwszego ma zastąpić Borja Mayoral, o czym poinformował opiekun team ze stolicy Włoch. – Henrikh Mkhitaryan może grać na pozycji fałszywe “9”. W każdym razie mogę potwierdzić, że jutro Dzeko będzie zastąpiony przez Borję Mayorala. Ponadto spotkanie w wyjściowym składzie zacznie Gonzalo Villar – ujawnił trener Romy.

– Parma to solidna drużyna i bardzo niebezpieczna w kontrataku z Gervinho, więc ważne będzie, abyśmy ograniczyli rywalom wolną przestrzeń – mówił Paulo Fonseca cytowany przez Football Italia.

Trener Giallorossich został zapytany przez dziennikarzy o to, czy faktem jest, że dyrektor sportowy Wilków Gianluca Petrachi zasugerował przejście do trzyosobowego bloku defensywnego. Trener stołecznej ekipy wypowiedział się w tej kwestii.

– Lubię rozmawiać z władzami klubu, wymieniać się pomysłami, ale to była moja decyzja po wielu miesiącach doświadczeń i dobrym poznaniu zespołu – przekonywał Fonseca.

Komentarze