Roma z kartą przetargową ws. transferu Milika

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Coraz głośniej mówi się we włoskich mediach o możliwych przenosinach Arkadiusza Milika do Romy. Jak informuje Corriere dello Sport, klub ze Stadio Olimpico ma dysponować wartościową kartą przetargową w wyścigu o pozyskanie reprezentanta Polski.

Czytaj dalej…

Przyszłość polskiego napastnika jest tematem intensywnych spekulacji od wielu tygodni. Zawodnik Napoli wydawał się być zdeterminowany, aby przenieść się latem do Juventusu. Sprawa ewentualnego transferu do turyńskiego zespołu skomplikowała się wraz z podjęciem przez Starą Damą decyzji o zwolnieniu trenera Maurizio Sarriego, który miał być wielkim zwolennikiem transferu Milika.

Co prawda, włoskie media poinformowały, że Polaka chętnie w swoim zespole widziałby również nowy szkoleniowiec Juventusu Andrea Pirlo, ale cały czas na przeszkodzie stoją wysokie oczekiwania finansowe Napoli. Te mogą być nie do przeskoczenia przez przedstawicieli mistrzów Włoch, którzy rozglądają się również za innymi kandydatami do wzmocnienia ataku swojej drużyny..

Roma zaoferuje Undera

Sytuację mogą wykorzystać przedstawiciele Romy, którzy przygotowują się na odejście Edina Dzeko, łączonego między innymi z… Juventusem. Jak informuje Corriere dello Sport, Milik znajduje się wysoko na liście potencjalnych wzmocnień zespołu ze Stadio Olimpico, który z każdym kolejnym dniem wyrasta na coraz większego faworyta do pozyskania Polaka.

Roma może mieć przewagę nad innymi zainteresowanymi Milikiem klubami, ponieważ ma swoich szeregach zawodnika, którego chętnie do swojego zespołu sprowadziłoby Napoli. Jest nim Cengiz Under, który od dawna znajduje się na celowniku trenera Gennaro Gattuso, który chciał sprowadzić skrzydłowego do swojej drużyny, jeszcze za czasów swojej pracy w Milanie.

Napoli oczekuje za Milika 50 milionów euro, ale niewykluczone, że przekonałaby ich również oferta opiewająca na 20 milionów euro i obejmująca dodatkowo 23-letniego reprezentanta Turcji.

Komentarze