Roma ukarana walkowerem!

Serie A
Serie A

Lega Serie A w oficjalnym komunikacie poinformowała o ukaraniu Romy walkowerem za ostatnie ligowe spotkanie z Hellas Werona. Sobotnie spotkanie zakończyło bezbramkowym remisem, ale w zespole ze Stadio Olimpico wystąpił nieuprawniony zawodnik – Amadou Diawara.

Czytaj dalej…

Pomocnik Romy znalazł się w wyjściowym składzie drużyny prowadzonej przez Paulo Fonsekę i spędził na boisku 89 minut. Po zakończeniu spotkania okazało się jednak, że nie był prawidłowo zarejestrowany do rozgrywek Serie A w nowym sezonie.

Diawara cały czas znajdował się na liście zawodników poniżej 22 roku życia. Problem w tym, że piłkarz w lipcu skończył 23 lata, więc nie kwalifikował się już do tej grupy. Roma nie zarejestrowała go na liście seniorów, a o błędzie miała być automatycznie poinformowana przez oprogramowanie udostępnione przez Lega Serie A.

Roma miała nawet w tej sprawie kontaktować się z władzami ligi, ale ostatecznie nie naprawiła swojego błędu. Przedstawiciele Lega Serie A utrzymują, że klub został poinformowany o tym, że Diawara musi zostać zarejestrowany na właściwej liście albo nie będzie mógł zagrać.

W środę Lega Seria A podjęła decyzję o zweryfikowaniu wyniku sobotniego spotkania jako walkower na niekorzyść Romy. Tym samym trzy punkty trafiły na konto Hellas Werona.

Komentarze