Roma przygotowuje oferty dla Pellegriniego i Zaniolo

Grzegorz Krychowiak i Lorenzo Pellegrini
Grzegorz Krychowiak i Lorenzo Pellegrini fot. Grzegorz Wajda

Przedstawiciele Romy przygotowują oferty nowych kontraktów dla dwóch ważnych zawodników swojej drużyny, chcąc tym samym odeprzeć zainteresowanie ze strony innych klubów. Klub ze Stadio Olimpico chce, aby z klubem na dłużej związali się Nicolo Zaniolo i Lorenzo Pellegrini.

Czytaj dalej…

Jak informuje La Gazzetta dello Sport, wkrótce do obu zawodników powinny trafić propozycje nowych umów, które zapewnią im również podwyżki.

Obecna umowa Pellegriniego obowiązuje do czerwca 2022 roku, natomiast kontrakt Zaniolo jest ważny dwa lata dłużej. Obaj zawodnicy nie mogą jednak narzekać na brak zainteresowania ze strony innych klubów. W ostatnim czasie byli łączeni przede wszystkim z Juventusem i Interem Mediolan.

AS Roma nie jest jednak zainteresowana ich sprzedażą i chciałaby zatrzymać obu zawodników w drużynie na zdecydowanie dłużej. Przekonać ich do tego mają nowe umowy, dzięki którym zarobiliby trzy miliony euro rocznie plus różnego rodzaju bonusy.

24-letni Pellegrini jest zawodnikiem Romy od 2017 roku, kiedy dołączył do zespołu za dziesięć milionów euro z Sassuolo. Od tamtej pory rozegrał w zespole ze Stadio Olimpico 104 spotkania, zdobywając w nich 10 bramek i notując 25 asyst.

Z kolei trzy lata młodszy Zaniolo dołączył do drużyny rok później z Interu Mediolan. Utalentowany reprezentant Włoch od tamtej pory wystąpił w 66 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 14 goli i notując pięć asyst.

Komentarze