Roma nie potrafi pogodzić się z zakazem treningów do 18 maja

Serie A
Serie A

Najważniejszy włoski lekarz klubowy w AS Romie w ostatnim czasie zabrał głos, odnosząc się do rozporządzenia rządu w sprawie powrotu piłkarzy do treningów. Od  4 maja do zajęć sportowych będą mogli przystąpić przedstawiciele sportów indywidualnych. Piłkarze nie mogą trenować do 18 maja, o czym poinformował premier Włoch Giuseppe Conte.

Czytaj dalej…

– Ostatni dekret nas zaskoczył – powiedział Włoskiej Agencji Prasowej szef lekarzy w szeregach Giallorossich w osobie Andrei Causarano.

– To zadziwiające, jak traktuje się piłkę nożną w porównaniu do innych sportów. To prawie tak, jakby nie ufali nam, że w kontekście przestrzegania środków bezpieczeństwa – kontynuował Włoch.

– Niezrozumiałe jest nie branie pod uwagi piłki nożnej w momencie, gdy celem jest umożliwienie stopniowego wznowienia aktywności sportowej. Wszyscy byliśmy gotowi wrócić do pracy w naszym ośrodkuu treningowym za zamkniętymi drzwiami, zachowując środki społecznego dystansu i bez gromadzenia się w grupach – skwitował Causarano.

Przypomnijmy, że Roma po rozegraniu 26 spotkań plasuje się na piątej pozycji w tabeli, legitymując się dorobkiem 45 punktów na koncie.

Komentarze