Roma – Atalanta: Mourinho wypisał się z meczu z Interem, La Dea zdobyła Rzym

Jose Mourinho
Jose Mourinho fot. PressFocus

AS Roma przegrała w przedostatnim niedzielnym meczu siódmej kolejki Serie A z Atalantą (0:1). Gola na wagę wiktorii podopiecznych Gian Piero Gasperiniego strzelił Giorgio Scalvini.

• AS Roma zakończyła passe kolejnych zwycięstw w roli gospodarza
  • Atalanta zaliczyła czwarte z rzędu zwycięstwo wyjeździe
  • La Dea dzięki cenne wygranej na Stadio Olimpico rozgościła się w czołówce tabeli

Roma – Atalanta: jeden gol wystarczył do wyłonienia zwycięzcy

AS Roma i Atalanta to drużyny, które w ligowej tabeli przed startem spotkania dzieliła różnica zaledwie jednego punktu. Giallorossi przystępowali do potyczki po efektownej wygranej nad HJK Helsinki (3:0). La Dea miała natomiast za sobą ostatnio zremisowane starcie z Cremonese (1:1).

Przez ponad pół godziny gry na Stadio Olimpico nie działo się praktycznie nic. Dopiero gol w 34. minucie autorstwa Giorgio Scalviniego ożywił spotkanie. 18-latek wyróżnił się strzałem sprzed pola karnego i Atalanta objęła jednobramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron emocji w meczu nie brakowało. Skutkowało to tym, że czerwoną kartkę ujrzał Jose Mourinho, który wybuch po jednej z sytuacji, która jego zdaniem została źle zinterpretowana przez sędziego. Portugalczyk domagał się rzutu karnego dla swojej drużyny po jednym z fauli na Nicolo Zaniolo. Inne spojrzenie na sytuację miał jednak arbiter.

Po ponad godzinie spotkania Tammy Abraham uratował natomiast swój zespół przed stratą drugiej bramki, wybijając piłkę z okolic linii bramkowej po niefortunnym zagraniu Zeki Celika.

Do końca meczu wynik już się nie zmienił i Roma zaliczyła drugą porażkę w tym sezonie. Tymczasem piąte zwycięstwo zanotowała La Dea, która ma na swoim koncie 17 punktów. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego po przerwie na mecze reprezentacyjne zagra u siebie z Fiorentiną. Tymczasem Giallorossi zmierzą się na wyjeździe z Interem Mediolan.