Mancini: Trzy konie w wyścigu o Scudetto

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Selekcjoner reprezentacji Włoch Roberto Mancini uważa, że Inter Mediolan cały czas ma szansę na mistrzowski tytuł. Za faworyta rywalizacji, która wznowiona zostanie w czerwcu, uznaje jednak Juventus.

Czytaj dalej…

– Wszyscy trenerzy będą mieli pewne obawy, ponieważ zawodnicy przez dwa miesiące trenowali tylko w domu i nie będzie łatwo wrócić od razu do rywalizacji – powiedział Mancini w wywiadzie dla Rai Sport, cytowany przez Football Italia.

Z pięciu najlepszych europejskich lig wznowiona na razie została tylko niemiecka Bundesliga. W czerwcu do gry powinny wrócić kluby Serie A, Premier League i La Liga.

– Tempo spotkań w Niemczech jest zdecydowanie wolniejsze w porównaniu do normalnych meczów. Myślę, że podobna sytuacja będzie wszędzie. W niektórych włoskich miastach będzie bardzo trudno grać w piłkę w lipcu – kontynuował selekcjoner reprezentacji Włoch.

Inter z szansami na tytuł?

Zdaniem Manciniego rywalizacja o mistrzostwo Włoch rozstrzygnie się między trzema klubami, bowiem trener nie odbiera również szans Interowi Mediolan.

– Lazio i Juventus będą walczyć ze sobą do końca. W Bundeslidze wiedzieliśmy, że przewaga gry u siebie została zniwelowana. Mając to na uwadze, uważam, że Inter także może mieć możliwość powrotu do gry o tytuł. Widzieliśmy już kilka niespodzianek, ale Juventus pozostaje faworytem, ponieważ ma szeroki skład, którym można rotować – dodał.

Komentarze