Wygrana Milanu, skuteczna pogoń Cagliari

Brahim Diaz
Brahim Diaz PressFocus

Na poniedziałek zaplanowano dwa spotkania 1. kolejki Serie A. W pierwszych z nich Cagliari Calcio po emocjonującym pojedynku zremisowało 2:2 ze Spezią Calcio, natomiast w drugim AC Milan skromnie 1:0 pokonał na wyjeździe Sampdorię Genua.

Cagliari – Spezia 2:2

Nie brakowało emocji w poniedziałkowym meczu na Sardena Arena. Zdecydowanie bliżej byli goście, którzy prowadzili w tym meczu już 2:0 po trafieniach Gyasiego i Bastoniego. Ostatecznie jednak obie drużyny podzieliły się punktami, po tym jak dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Joao Pedro. Na uwagę zasługuje również występ od pierwszej minuty w zespole gospodarzy polskiego obrońcy Sebastiana Walukiewicza, który spędził na murawie 63 minut.

Sampdoria – Milan 0:1

Tylko jednego gola obejrzeliśmy w ostatnim meczu 1. kolejki, w którym Sampdoria mierzyła się u siebie z Milanem. Rossoneri defensywę rywali zaskoczyli już w dziewiątej minucie, gdy Brahim Diaz wykorzystał dogranie spod linii końcowej Davide’a Calabrii. Jak się okazało był to gol na wagę zwycięstwa. W drużynie gospodarzy pełne 90 minut rozegrał reprezentant Polski Bartosz Bereszyński.