Inter rozpoczął sezon z przytupem, grad bramek w Weronie

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. PressFocus

Serie A wróciła w końcu do gry. Na sobotę zaplabnowano cztery spotkania pierwszej kolejki ligi włoskiej. Inter Mediolan na swoim stadionie pokonał Genoę 4:0, a Verona przegrała z Sassuolo 2:3. Jeszcze dzisiaj odbędą się dwa mecze. Empoli FC w roli gospodarza zagra z SS Lazio, a Torino FC na Stadio Olimpico zmierzy się z Atalantą BC.

Pewna wygrana Interu

Inter nie dał żadnych szans Genoi. Piłkarze z Mediolanu byli stroną dominującą i już w szóstej minucie objęli prowadzenie. Bramkę zdobył Skriniar po dośrodkowaniu Calhanoglu. Turek chwilę później strzelił na 2:0 i zdobył swoją premierową bramkę. W drugiej połowie po trafieniu dołożyli także Arturo Vidal oraz Edin Dzeko.

Osłabiona Verona uległa Sassuolo

Sassuolo prowadzenie objęło w 32. minucie po tym jak bramkę strzelił obiecujący Raspadori. Przed zejściem do szatni czerwoną kartkę otrzymał Veloso, dlatego Verona grała w dziesiątką. Goście po wznowieniu gry wykorzystali przewagę i podwyższyli rezultat spotkania, ale gospodarze się nie poddawali i wymieniali się ciosami z przyjezdnymi. Końcowy wynik to 2:3.

Popis Lazio, udany debiut Sarriego

Lazio rozpoczęło mecz fatalnie, od utraty gola po kontrataku, ale podopieczni Maurizio Sarriego szybko wzięli sprawy w swoje ręce. Po rzucie rożnym wyrównał Sergej Milinković-Savić, a kilkadziesiąt minut później Serb do gola dołożył asystę przy trafieniu Manuela Lazzariego. Jeszcze przed przerwą pewnie rzut karny wyegzekwował Ciro Immobile, pieczętując pewne zwycięstwo Lazio pod wodza nowego trenera.