Rangnick chce zmienić Milan

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

Ralf Rangnick według dziennikarza  Bildu w osobie Christiana Falka latem zostanie pracownikiem AC Milanu. Wraz z przybycie 61-latka do klubu z Lombardii dojdzie do wielu zmian w szeregach Rossonerich.

Czytaj dalej…

Rangnick aktualnie jest dyrektorem Red Bulla ds. stosunków międzynarodowych i skautingu.  Niemiec ostatnio przyznał, że prowadzi rozmowy z Milanem ku zdumienia Paolo Maldiniego i Stefano Pioliego.

– Rozmowy zostały zawieszone podczas zagrożenia koronawirusem, ale wcześniej kontakt z Milanem był bardzo intensywny i ostatnio został wznowiony – powiedział Falk w rozmowie z MilanNews.it.

– Rangnick zna Ivana Gazidisa od bardzo dawna, więc ich rozmowy były bardzo szczere. Według moich informacji Rangnick skontaktował się już z innymi członkami klubu w celu omówienia swoich pomysłów. Mogę sobie wyobrazić, że umowa zostanie osiągnięta w ciągu najbliższych kilku tygodni – zaznaczył znany dziennikarz.

Milan przejdzie metamorfozę?

– Bardzo jasne jest to, że Rangnick chce mieć wpływ na funkcjonowanie klubu. To wyjaśnia ostatnią reakcję Paolo Maldiniego, ponieważ widzi, że jego moce zostaną ograniczone przez to przybycie – powiedział Falk.

– Rangnick nie tylko chce prowadzić treningi, czy mieć wpływ na dobór składu, ale chce także podejmować decyzje dotyczące transferów, czy skautingu, będąc bardzo dobrze zorientowanym na tej płaszczyźnie – powiedział żurnalista Bilda.

Falk jest przekonany, że Red Bull nie stanie  Rangnickowi na drodze w kontekście pracy w ekipie z miasta mody, gdyż obecne stanowisko zostało stworzone specjalne dla niemieckiego trenera. Warto zaznaczyć, że Rangnick uczy się już języka włoskiego u profesora w Lipsku.

Komentarze