Prezydent Lecce: 51 procent szans na wznowienie sezonu

Serie A
Serie A

Prezydent US Lecce Saverio Sticchi Damian szanse na wznowienie sezonu Serie A ocenia na 51 procent. Zwraca również uwagę na niesprawiedliwą dysproporcję, która powstanie w momencie, gdy niektóre kluby wcześniej wrócą do treningów.

Czytaj dalej…

Władze niektórych włoskich regionów pozwoliły bowiem mieszczącym się na nich klubom na powrót do zajęć w ośrodkach treningowych już od 4 maja. W innych miejscach będzie to możliwe dopiero dwa tygodnie później.

– W obecnym stanie rzeczy nie wznowilibyśmy treningów. Dyskusja w tej sprawie jest słuszna, ale w tej chwili istnieje niesprawiedliwa dysproporcja w tym, że różne regiony podejmują różne decyzje. Pamiętam, że na początku marca wszystkie kluby zgodziły się przerwać aktywności, a nie tylko te z terenów, gdzie ludzie umierali w setkach dziennie – powiedział Sticchi Damian w wywiadzie udzielonym radiu Punt Nuovo Sport.

– Najlepiej byłoby, gdyby w przypadku powrotu nie było faworyzowania i różnicowania. W obecnym stanie rzeczy, powiedziałbym, że istnieje spora szansa na wznowienie sezonu, chociaż zależy to od tego, co się stanie po rozpoczęciu treningów. Ujmę to jako 51% – dodał prezydent Lecce.

Komentarze