Napoli w trybie klasa światowa, Torino odskakuje od Juve [WIDEO]

Aleksiej Miranczuk
Aleksiej Miranczuk fot. PressFocus

Wyniki sobotnich meczów 19. kolejki Serie A. Pięć goli padło w trzech spotkaniach ligi włoskiej. Po trzy punkty sięgnęli zawodnicy Hellas Werona, SSC Napoli i Torino. W każdym z meczów zaprezentowali się polscy piłkarze.

Napoli z 50 punktami na półmetku

Hellas Werona w pierwszym sobotnim spotkaniu zaliczyła trzecie zwycięstwo w tym sezonie. W pokonanym polu pozostawiła Lecce (2:0). Zdecydowały o tym gole Fabio Depaoliego oraz Darko Lazovicia. Niestety dla polskich kibiców z powodu kontuzji zawodów nie dokończył Paweł Dawidowicz, który musiał zostać zmieniony już w 28. minucie.

Szesnaste zwycięstwo w tej zanotowało SSC Napoli. Podopieczni Luciano Spallettiego pokonali Salernitanę (2:0) na wyjeździe. Do wygranej Azzurrich poprowadzili Giovanni Di Lorenzo oraz Victor Osimhen. W szeregach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Krzysztof Piątek, który był blisko strzelenia gola w końcówce mecze, ale trafił w słupek. Piotr Zieliński grał natomiast do 85 minuty.

Na zakończenie sobotniego grania we Włoszech zawodnicy Fiorentiny na Stadio Artemio Franchi podejmowali Torino. Górą w tym starciu byli goście, a wpływ na to miał gol Aleksieja Miranczuka. W szeregach Byków od 69 minuty grał Karol Linetty.