Sampdoria udzieliła lekcji Fiorentinie, Lazio rzutem na taśmę z punktem [WIDEO] – poniedziałek w Serie A

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini fot. PressFocus

Wyniki poniedziałkowych meczów 37. kolejki Serie A. Dwa spotkania w lidze włoskiej odbyły się w poniedziałek. Sampdoria pewnie pokonała Fiorentinę (4:1). Juventus natomiast rzutem na taśmę stracił punkty z Lazio (2:2). Bój na Allianz Stadium upłynął pod znakiem pożegnań Giorgio Chielliniego i Paulo Dybali.

Sampa z meczem sezonu, Lazio w Lidze Europy

Sampdoria nie dała żadnych szans Fiorentinie w starciu, które odbyło się w Genui. Już do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. Po zmianie stron dołożyli jeszcze dwa trafienia i ostatecznie wygrali 4:1. Cały mecz w szeregach Sampy zaliczył Bartosz Bereszyński. Z kolei u gości od 66 minuty na boisku pojawił się Krzysztof Piątek.

Pod znakiem pożegnania Giorgio Chielliniego i Paulo Dybali z Juventusem odbyło się z kolei spotkanie Starej Damy z Lazio. Turyńczycy w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji wypracowali sobie dwubramkową zaliczkę, którą jednak roztrwonili po przerwie, remisując 2:2. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Wojciech Szczęsny.