Niesmaczny żart Interu w Genui, Gialloblu górą w meczu o życie

Sampdoria - Inter Mediolan
Sampdoria - Inter Mediolan fot. PressFocus

Wyniki poniedziałkowych meczów 22. kolejki Serie A. Tylko jeden gol padł w dwóch poniedziałkowych spotkaniach ligi włoskiej. Jednocześnie Hellas Werona pokonała Salernitanę. W tym starciu na boisku pojawiło się dwóch polskich piłkarzy. Rozczarował z kolei Inter Mediolan, dzieląc się punktami z Sampdorią.

Inter z wpadką w Genui

Hellas Werona w pierwszym poniedziałkowym spotkaniu w Serie A wykonał milowy krok w kierunku wydostania się ze strefy spadkowej. Gialloblu w starciu za przysłowiowe sześć punktów wygrali z Salernitaną (1:0). Cyril Ngonge wykorzystał dokładne dośrodkowanie Darko Lazovicia. Jednocześnie czwarte zwycięstwo Hellas Werona w sezonie stało się faktem. W szeregach gospodarzy od 65 minuty na boisku pojawił się Paweł Dawidowicza, a w 56. minucie na placu gry zameldował się Krzysztof Piątek.

Inter Mediolan nie znalazł natomiast pomysłu na to, aby wywieźć pełną pulę z Genui w starciu z Sampdorią. Nerazzurri, chociaż byli zespołem kontrolującym wydarzenia boiskowe, to nie potrafili odnieść zwycięstwa. Tym samym starcia na Stadio Luigi Ferraris zakończyło się bezbramkowym remisem, z którego na pewno bardziej zadowoleni mogli być gospodarze.

Wyniki meczów 22. kolejki Serie A

Hellas Werona – US Salernitana 1:0 (1:0)
1:0 Ngonge 31′

Sampdoria Genua – Inter Mediolan 0:0

Czytaj więcej: Serie A: szybki gol, fatalna passa, lider nie zawiódł – podsumowanie 22. kolejki

Komentarze