Milik trafił z rzutu wolnego, Inter zmniejszył stratę do czołówki [WIDEO]

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. PressFocus

Wyniki środowych meczów 16. kolejki Serie A. Nie brakowało emocji w pietwszych spotkaniach ligi włoskiej w 2023 eoku. AC Milan, As Roma, czy Juventus wróciły do zmagan w Serie A zgodnie z planem. Ciekawe starcie miało też miejsce na Stadio Giuseppe Meazza z udziałem Interu Mediolan i SSC Napoli.

Trafiali Rafael Leao, Immobile i Milik, hit dla Interu

Serie A w środku tygodnia wróciła do gry po mundialowej przerwie. Już w pierwszym spotkaniu 16. kolejki ligi włoskiej padły trzy gole. Z wywalczenia cennych trzech oczek mogli cieszyć się piłkarze AC Milan, którzy pozostawili w pokonanym polu Salernitanę. Do zwycięstwa Rossonerich poprowadzili Rafael Leao i Sandro Tonali. W szeregach gospodarzy całe zawody rozegrał Krzysztof Piątek, który zobaczył żółtą kartkę.

Ciekawe zawody miały miejsce na MAPEI Stadium, gdzie Sassuolo ostatecznie uległo Sampdorii (1:2). Drużyna z Genui zanotowała drugie zwycięstwo w sezonie, po którym ma na swoim koncie dziewięć oczek. Po raz piętnasty w sezonie w Serie A zagrał Bartosz Bereszyński.

Punktami w środę podzielili się natomiast zawodnicy Spezii Calcio i Atalanty (2:2). Jakub Kiwior i Arkadiusz Reca zagrali w wyjściowym składzie. Pierwszy zaliczył cały mecz, a drugi grał do 68 minuty. Remis miał także miejsce w boju z udziałem Torino z Hellas Weroną (1:1). W ekipie ze Stadio Olimpico od 89 minuty zagrał Karol Linetty. Tymczasem u gości całe spotkanie zagrał Paweł Dawidowicz.

Skromne jednobramkowe zwycięstwo zaliczyła AS Roma (1:0). Autorem jedynego gola dla Giallorossich był Lorenzo Pellegrini, który z rzutu karnego pokonał Łukasza Skorupskiego. Polski bramkarz rozegrał całą partię. Niespodzianka miała natomiast miejsce w Lecce, gdzie gospodarze niespodziewanie pokonali Lazio (2:1). Ciro Immobile otworzył wynik rywalizacji, ale Żółto-czerwoni nie poddali się i odbudowali, co skutkowało zainkasowaniem trzech oczek.

Bohaterem Juventusu został w środowy wieczór Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski rzutem na taśmę popisał się celnym strzałem z rzutu wolnego, dzięki czemu Stara Dama zanotowała siódme z rzędu zwycięstwo ligowe. Wychowanek Rozwoju Katowice i Wojciech Szczęsny grali przez cały mecz. Podziałem punktów zakończyła się z kolei potyczki Fiorentiny z Monzą (1:1).

W ostatnich meczach piłkarskiej środy we Włoszech z udziałem Interu i Empoli padły trzy gole. Nerazzurri pokonali w hicie SSC Napoli (1:0). Pełną pulę 19-krotnym mistrzom Włoch zapewnił Edin Dzeko. W szeregach Azzurrich do 65 minuty grał Piotr Zieliński. Toskańczycy zremisowali z kolei z Udinese Calcio (1:1).

Kolejne spotkania Serie A już w najbliższy weekend. Hitem 17. kolejki wydaje się konfrontacja z udziałem AC Milan i AS Roma.