Milik kontynuuje podbój Turynu, kluby Polaków z bolesnymi porażkami – niedziela w Serie A

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik Pressfocus

Wyniki 8. kolejki Serie A. Na niedzielę 2 października zaplanowano sześć meczów. Prezentujemy komplet rezultatów oraz strzelców goli.

Grad goli w Serie A

Niedziela w Serie A rozpoczęła się w Rzymie. Dobrych wspomnień z tego miasta nie będą mieli Bartłomiej Drągowski i Jakub Kiwior. Ich Spezia przegrała z Lazio aż 0:4. Wyższość rywala musiała uznać też Salernitana z Krzysztofem Piątkiem od pierwszej minuty. Lepsze okazało się Sassuolo (5:0). Punktu nie zdobył też klub Bartosza Bereszyńskiego. Sampdoria była gorsza od Monzy (0:3). Minut w Bergamo nie dostał Szymon Żurkowski. Fiorentina okazała się słabsza od Atalanty (0:1). Z ławki nie podniósł się też gracz Lecce, Marcin Listkowski (remis 1:1 z Cremonese). Na koniec oglądaliśmy Arkadiusza Milika, który znów zachwycił kibiców w Turynie. Polak zdobył efektowną bramkę, a Juventus pokonał 3:0 Bolognę.

Wyniki 8. kolejki Serie A

Lazio Rzym – Spezia 4:0 (2:0)
12′ Zaccagni, 24′ Romagnoli, 61′, 90′ Milenković-Savić

Sassuolo – Salernitana 5:0 (2:0)
12′ Lauriente, 39′ Pinamonti, 53′ Thorstvedt, 76′ Harroui, 90′ Antiste

Sampdoria – Monza 0:3 (0:1)
11′ Pessina, 67′ Caprari, 90′ Sensi

Lecce – Cremonese 1:1 (1:1)
42′ Strefezza – 19′ Ciofani

Atalanta – Fiorentina 1:0 (0:0)
59′ Lookman

Juventus – Bolonia 3:0 (1:0)
24′ Kostić, Vlahovic 59′, Milik 62′