Serie A: Koszmar Atalanty szczęściem Fiorentiny – podsumowanie 38. kolejki

Alfred Duncan
Alfred Duncan Pressfocus

W sobotni wieczór doszło do czterech spotkań w Serie A. Podczas ostatniej serii gier w tym sezonie sporo emocji dostarczyło widowisko w Rzymie. Co więcej, Fiorentina pokonała Juve (2:0), co przy porażce Atalanty, zapewniło Violi udział w Lidze Konferencji.

Koniec marzeń Atalanty, Viola i Lazio zadowoliły swoich kibiców

Niespodziewanie Atalanta nie dała rady Empoli. Trafienie Stulaca z samej końcówki zadecydowało o wygranej gości. Tym sposobem Orobici nie zagrają w europejskich pucharach w następnym sezonie. Trzeba zaznaczyć, że całe zawody po stronie gości rozegrał Szymon Żurkowski. Polak był ważnym ogniwem swojej drużyny i wraz z kolegami utrzymał korzystny rezultat.

Tymczasem Fiorentina tylko skorzystała na wyniku w Bergamo. Tuż przed przerwą Alfred Duncan z bliskiej odległości uderzył nie do obrony w prawy górny róg. Juve próbowało doprowadzić do remisu. W sobotę strzelecka forma piłkarzy Allegriego pozostawiła wiele do życzenia. W tym meczu nie zagrał Wojciech Szczęsny, gdy po stronie Violi od pierwszej minuty grał Krzysztof Piątek. Natomiast w doliczonym czasie gry Gonzalez podwyższył prowadzenie z rzutu karnego i zawody zakończyły się pewnym triumfem zespołu z Florencji.

Zdecydowanie najwięcej emocji dostarczyło spotkanie w Rzymie. Tam Lazio zostało szybko zaatakowane przez Hellas. Zespół z Werony w błyskawicznym tempie zdobył dwa gole, jednak gospodarze szczęśliwe odrobili starty przed przerwą. Później nawet Lazio wyszło na prowadzenie. Niespodziewanie rywale nie dali za wygraną i Hellas wywalczył punkt w ostatnim meczu sezonu. Ten wynik ucieszył też rzymian, którzy zakończyli tegoroczne zmagania na piątej lokacie i zagrają w kolejnej kampanii w Lidze Europy.