Atalanta dogoniła czołówkę, Napoli zgubiło punkty – niedziela w Serie A

Teun Koopmeiners
Teun Koopmeiners Pressfocus

Wyniki 3. kolejki Serie A. Na niedzielę zaplanowano cztery mecze, które rozegrano o godzinie 18:30 i 20:45. Na boiskach oglądaliśmy dwóch Polaków. Prezentujemy komplet rezultatów oraz strzelców goli.

Ścisk w czołówce tabeli, Napoli rozczarowało

Sympatycy włoskiego futbolu w niedzielę 28 sierpnia najbardziej czekali na batalię we Florencji, gdzie Fiorentina podejmowała u siebie Napoli, Przyjezdni byli faworytem do sięgnięcia po pełną pulę, ale zaprezentowali się słabo i nie potrafili strzelić nawet jednego gola (0:0). 61 minut dla Neapolitańczyków zagrał Piotr Zieliński. Trochę ponad kwadrans od trenera Lecce dostał zaś Marcin Listkowski. Jego zespół zremisował 1:1 z Empoli. Z ławki rezerwowych nie podniósł się zaś Bartosz Bereszyński, czego może żałować Sampdoria, która uległa 0:4 Salernitanie. Swój mecz wygrała zaś Atalanta, która rozprawiła się z Hellasem 1:0. Wobec tego ekipa z Bergamo tak jak pięć innych drużyn, ma na swoim koncie siedem oczek.

Wyniki niedzielnych meczów 3. kolejki Serie A

Salernitana – Sampdoria 4:0 (2:0)

Boulaye Dia (7′), Federico Bonazzoli (16′), Tonny Vilhena (50′), Erik Botheim (76′)

Hellas – Atalanta 0:1 (0:0)

Teun Koopmeiners (50′)

Fiorentina – Napoli 0:0

Lecce – Empoli 1:1 (1:1)

Gabriel Strefezza (40′) – Fabiano Parisi (23′)

Komentarze

Comments 4 comments

Z obu stron intensywność bez przełamania, Milenkovic i Dodo wyłączyli Osimhena i Kvaratskhelię; “zwyciężyła taktyka Italiano”, brak sposobu na nią Napoli po przerwie czy zmianach męczący w oglądaniu.