Serie A: nowy lider tabeli, Abraham wybawcą Romy – podsumowanie 27. kolejki

Tammy Abraham
Tammy Abraham Pressfocus

Wyniki 27. kolejki Serie A. Na niedzielę 27 lutego zaplanowano cztery spotkania. W każdym z nich oglądaliśmy minimum jednego gola. Najwięcej padło ich w Weronie. Prezentujemy komplet rezultatów oraz strzelców goli.

Bezcenny triumf Cagliari, wyjątkowy moment Zalewskiego

Niedziela z Serie A rozpoczęła się w Turynie, gdzie doszło do niespodzianki. Cagliari pokonało bowiem Torino 2:1, dzięki czemu jest nad strefą spadkową. Po cenne punkty nie sięgnął inny zespół walczący o utrzymanie w Serie A, czyli Venezia. Beniaminek uległ Hellasowi w delegacji (1;3). Spotkanie ze Spezią na długo zapamięta Nicola Zalewski, który pierwszy raz wystąpił dla Romy od pierwszej minuty. Polak na boisku spędził 80 minut. Zwycięstwo 1:0 rzymianom w 90+9 minucie z rzutu karnego zapewnił Tammy Abraham. Nerwowo było również w starciu Lazio kontra Napoli. Neapolitańczycy wygrywali z rzymianami, ale ci dwie minuty przed końcem podstawowego czasu gry doprowadzili do remisu 1:1. Sześć minut później mecz rozstrzygnął Fabian Ruiz. Hiszpan swoim trafieniem zapewnił Napoli triumf 2:1 oraz pozycję lidera taabeli.