Plaga kontuzji wśród defensorów Juventusu

Merih Demiral
Merih Demiral fot. PressFocus

Juventus FC może mieć kłopot ze skompletowaniem defensywy na najbliższe mecze. Wpływ na to może mieć fakt, że kontuzji mięśniowej w trakcie starcia z Cagliari Calcio nabawił się Merih Demiral, czytamy na Football Italia.

Czytaj dalej…

Juventus FC już we wtorkowy wieczór rozegra spotkanie Ligi Mistrzów z Ferencvarosem. Z kolei w weekend mistrzów Serie A czeka potyczka z Benevento Calcio. W spotkaniach tych zabraknie reprezentanta Turcji.

Merih Demiral doznał swojego urazu w trakcie sobotniej batalii włoskiej ekstraklasy, a klub wydał specjalny komunikat w tej sprawie. Turek będzie potrzebował 10 dni na regenerację.

“Merih Demiral został dziś poddany rezonansowi magnetycznemu w JMedical. Wynika z niego, że zawodnik doznał wydłużenia prawego mięśnia biodrowo-lędźwiowego” – brzmi oświadczenie mistrzów Włoch.

“Czas rekonwalescencji wyniesie mniej więcej 10 dni. Dlatego turecki obrońca przegapi następne mecze z Ferencvarosem w Lidze Mistrzów i Benevento w Serie A. Oceniamy, że Merih Demiral może wrócić do gry 2 grudnia w spotkaniu z Dynamem Kijów” – czytamy dalej.

Odnotujmy, że już wcześniej z gry wyłączeni byli Leonardo Bonucci i Giorgio Chiellini. Tym samym plaga kontuzji dopadła defensorów Bianconerich. W każdym razie do treningów z drużyną wrócił już Aaron Ramsey, który będzie mógł wzmocnić drugą linię Juve.

Komentarze