Pirlo z nowoczesnym spojrzeniem na piłkę, De Ligt porównał “Maestro” z Sarrim

Matthijs De Ligt
Matthijs De Ligt fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC pokonał w sobotni wieczór pewnie Cagliari Calcio w spotkaniu ósmej kolejki włoskiej ekstraklasy. Matthijs De Ligt przyznał natomiast po zakończeniu starcia z wyspiarzami, że styl gry Juve dowodzonego przez Andreę Pirlo jest nowocześniejszy od tego preferowanego przez Maurizio Sarriego.

Czytaj dalej…

Juventus FC, pokonując Cagliari Calcio, wrócił na zwycięski szlak. Przypomnijmy, że przed przerwą na mecze reprezentacyjne Stara Dama zremisowała 1:1 z SS Lazio. Z kolei już w środku tygodnia Juve rozegra swoje kolejne spotkanie. Tym razem na drodze mistrzów Serie A stanie Ferencvaros, z którym Juventus zmierzy się w Lidze Mistrzów.

– To były dla mnie trudne miesiące. Ciężko jednak pracowałem, aby wrócić i znów móc zagrać. Dzisiaj jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się zwyciężyć – powiedział Holender w rozmowie ze Sky Sport Italia.

– Mamy aktualnie inną mentalność. W poprzednim sezonie skupialiśmy się na tym, aby grać wysokim pressingiem. Tymczasem trener Pirlo preferuje bardziej nowoczesną piłkę. Cała drużyna się broni i cała atakuje. Podoba mi się to, robiłem to samo w Ajaxie – kontynuował De Ligt.

– Mamy jeszcze dużo do poprawienia. Wierzę natomiast, że wkrótce będziemy w stanie wykorzystać 100 procent swojego potencjału. Aktualnie myślę, że wykorzystujemy 70 procent. W tym sezonie jest dużo mocnych ekip. Liga jest twardsza, a jednocześnie bardziej wyrównana – przekonywał reprezentant Holandii.

– W walce o mistrzostwo Włoch liczy się kilka ekip. W gronie tym są: Milan, Inter, Lazio, Atalanta, czy Napoli. Łatwo nie będzie, ale koncentrujemy się na sobie. Mamy drużynę, którą na pewno stać na to, aby wygrała kolejne scudetto – podsumował De Ligt.

Komentarze