Pirlo wraca do Juventusu!

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. ASInfo

Andrea Pirlo od nowego sezonu ponownie będzie związany z Juventusem. Były reprezentant Włoch zostanie trenerem zespołu Starej Damy do lat 23. Władze turyńskiego klubu widzą w nim również przyszłego szkoleniowca pierwszej drużyny.

Czytaj dalej…

Sky Sport Italia informuje, że obie strony doszły już w tej sprawie do porozumienia i wkrótce można spodziewać się oficjalnego potwierdzenia ze strony klubu.

Andrea Pirlo na stanowisku trenera drugiego zespołu Juventusu zastąpi Fabio Pecchię, który poprowadził niedawno drużynę do triumfu w Coppa Italia Serie C. Niepowodzeniem zakończyła się natomiast walka o awans do Serie B.

41-latkowi w prowadzeniu drużyny pomagać będzie Roberto Baronio, który dotychczas pracował z występującym w Primaverze zespołem Napoli.

Pirlo wraca do Juventusu

Dla Andrei Pirlo jest to powrót do Turynu, gdzie występował w latach 2011-2015. W tym czasie rozegrał w barwach Starej Damy 164 spotkania, zdobywając 19 bramek. Swoimi występami mocno przyczynił się do zdobycia przez Juventus czterech tytułów mistrza Włoch. Do tego dołożył również triumfy w Pucharze Włoch i Superpucharze Włoch.

Komentarze