Pirlo: Trudne przygotowania i wysokie oczekiwania

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. Getty Images

Szkoleniowiec Juventusu Andrea Pirlo jest zadowolony z entuzjazmu, z jakim jego drużyna rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Nie ukrywa jednak, że przed jego zespołem jest jeszcze daleka droga, także ze względu na brak możliwości pracy ze wszystkimi zawodnikami.

Czytaj dalej…

Pirlo po zakończeniu ostatniego sezonu zastąpił na stanowisku trenera Maurizio Sarriego. Stara Dama niedawno rozpoczęła pod jego okiem przygotowania do nowego sezonu, ale w tym tygodniu nowy trener nie ma do swojej dyspozycji zawodników, którzy rozjechali się na zgrupowania swoich reprezentacji.

– Mam dobre wrażenia, zaczęliśmy przygotowania z entuzjazmem. Po kilku dniach chłopaki wyjechali jednak z drużynami narodowymi, ale my nadal pracujemy z tymi, którzy tu zostali. Chłopcy są chętni do pracy, odkryli nową metodologię z kilkoma nowymi ćwiczeniami, których nigdy wcześniej nie wykonywali i wywołuje to u nich entuzjazm – powiedział Pirlo w rozmowie z klubową telewizją, cytowany przez Football Italia.

– Droga będzie długa, również dlatego, że nie będziemy mieli zbyt wiele czasu na pracę z wieloma zawodnikami, którzy wyjechali. Ale dobrze pracujemy z tymi, których mamy do dyspozycji. Mam nadzieję, że przekażę im kilka pomysłów, nad którymi pracujemy od pierwszego dnia – kontynuował.

Szybki odbiór piłki celem Juventusu

Andrea Pirlo nie ukrywa, że chciałby aby jedną z cech prowadzonego przez niego zespołu był szybki odbiór piłki. – Agresja i chęć odzyskania piłki po jej stracie, to jest coś, nad czym dużo pracujemy. Patrząc nad ostatnią Ligę Mistrzów, drużynami, które zaszły daleko, były te, które próbowały odzyskiwać piłkę w jak najkrótszym czasie. To musi być cecha, która nas wyróżnia – mówił nowy szkoleniowiec Starej Damy.

Wysokie oczekiwania

Juventus od wielu lat dominuje na włoskich boiskach, ale fani zespołu liczą również na sukcesy w europejskich pucharach. W ostatnim czasie Stara Dama nie była w stanie spełnić ich oczekiwań w tym zakresie. Pirlo zapewnia jednak, że jego drużyna zrobi wszystko, aby zadowolić fanów w nadchodzącym sezonie.

– Damy z siebie wszystko. Na pewno będziemy mieli wielką chęć pokazania kibicom, że Juventus chce wygrać dziesiąte z rzędu Scudetto i dotrzeć do finału Ligi Mistrzów. Jest wielkie pragnienie i wysokie oczekiwania, ale zamierzamy zrobić wszystko co w naszej mocy – dodał.

Komentarze