Pirlo rozpoczął od zwycięstwa. “To był dobry debiut”

Piłkarze Juventusu FC
Piłkarze Juventusu FC fot. Grzegorz Wadja

Udany debiut na trenerskiej ławce Juventusu zaliczył Andrea Pirlo. Stara Dama nowy sezon Serie A rozpoczęła od pewnego zwycięstwa 3:0 w niedzielnym meczu z Sampdorią Genua. Na listę strzelców wpisywali się Dejan Kulusevski, Leonardo Bonucci i Cristiano Ronaldo.

Czytaj dalej…

– To była dobra pierwsza połowa. Szkoda, że nie zdobyliśmy więcej niż jedną bramkę. W końcówce był widoczny spadek naszej formy fizycznej, ale nadal pozostaliśmy czujni i kontrolowaliśmy wszystkie sytuacje, łącznie z kontratakami Sampdorii – powiedział Pirlo, który podjął kilka zaskakujących decyzji jeżeli chodzi o zestawienie wyjściowej jedenastki. Od pierwszej minuty zagrał miedzy innymi 21-letni Gianluca Frabotta.

– Frabotta rozegrał dobre spotkanie. Alex Sandro doznał kontuzji, więc wybrałem chłopaka z zespołu do lat 23, który bardzo dobrze trenuje z nami. Nie uważałem, że wystawienie go jest ryzykowne – powiedział Pirlo.

Od pierwszej minuty wystąpił również sprowadzony z Schalke 04 Gelsenkirchen Weston McKennie. – Amerykanin przyjechał do nas już po rozpoczęciu treningów przed sezonem w Niemczech, więc był w lepszej formie niż inni. Popełnił kilka błędów przy swoich podaniach, ale to był pierwszy mecz, więc możemy mu to wybaczyć – dodał szkoleniowiec Juventusu.

– Potrzebny będzie czas na to, aby zebrać wszystkie schematy gry. Nie chcę tylko kopiować i przeklejać pomysłów innych, mam swoje własne. Nie mieliśmy wiele czasu, ponieważ przygotowania do sezonu rozpoczęły się późno, a potem zawodnicy wyjechali na zgrupowania reprezentacji. Rozegraliśmy tylko jedno towarzyskie spotkanie, ale to był dobry debiut i będziemy dalej nad wszystkim pracować – dodał Pirlo.

Komentarze