Pirlo: Juventus natychmiast potrzebuje napastnika

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. Getty Images

Szkoleniowiec Juventusu, Andrea Pirlo, nie ma wątpliwości, że jego drużyna jak najszybciej potrzebuje nowego napastnika. Na razie przedstawicielom Starej Damy nie udało się sfinalizować rozmów w kierunku wzmocnienia ofensywnej formacji zespołu.

Czytaj dalej…

W niedzielę Juventus rozegrał sparingowe spotkanie z Novarą, które zakończyło się wygraną 5:0 zespołu Andrei Pirlo. W ataku turyńskiego zespołu, pod nieobecność Paulo Dybali, wystąpili Cristiano Ronaldo i Dejan Kulusevski.

Nowy szkoleniowiec nie ukrywa jednak, że potrzebuje nowego napastnika przed nowym sezonem. Z przenosinami do Juventusu łączeni byli ostatnio Luis Suarez, Edin Dzeko i Moise Kean, ale na razie żaden z transferów nie doszedł do skutku.

– Potrzebuję napastnika jak najszybciej, ale rynek transferowy będzie jeszcze długo otwarty, więc na to też jest czas – mówił Pirlo w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Udane debiuty

Po raz pierwszy w koszulce Juventusu wystąpiło trzech zawodników, którzy dołączyli do drużyny przed nowym sezonem – Dejan Kulusevski, Arthur i Weston McKennie.

– To był pierwszy mecz dla Kulusevskiego, Arthura i McKennie’go w koszulce Juventusu. Grali z różnymi kolegami z drużyny, także w innych rolach, do których byli przyzwyczajeni, ale już wydawali się być w dobrej formie – dodał.

Warianty taktyczne Juventusu

Wysoka wygrana zespołu to bardzo dobra wiadomość przed rozpoczynającym się już za tydzień nowym sezonie Serie A. Stara Dama rywalizację o kolejny mistrzowski tytuł rozpocznie z Sampdorią Genua. Sparingowe spotkanie z Novarą było również okazją dla Andrei Pirlo do sprawdzenia kilku wariantów taktycznych.

– Próbujemy różnych rozwiązań taktycznych. W pierwszej połowie zagraliśmy czwórką w obronie, w drugiej trójką. Ważne jest, aby mieć alternatywy, biorąc pod uwagę to, jakich zawodników mam do dyspozycji – powiedział Pirlo. – Mamy jeszcze tydzień na przygotowanie się do meczu z Sampdorią. Ta drużyna musi mieć entuzjazm na ten długi sezon – dodał.

Komentarze