Pirlo: Derby to zawsze różne emocje

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. PressFocus

Juventus FC dzisiaj o godzinie 18:00 rozegra Derby della Mole z Torino FC. Szkoleniowiec Starej Damy przekonywał przed tym starciem, że nie potrafi doczekać się tego meczu, przekonując, że jest on ważny nie tylko dla drużyny, ale również dla kibiców.

Czytaj dalej…

Juventus FC powalczy dzisiaj o swoje piąte zwycięstwo w sezonie. Aktualnie Stara Dama legitymuje się bilansem 17 punktów na koncie.

– To ważne derby dla dwóch grup kibiców, którzy mają między sobą napięte relacje. Tego typu spotkaniom zawsze towarzyszą różne emocje – mówił Andrea Pirlo w rozmowie z Juventus FC>

Mistrzowie Włoch do swojej potyczki przystąpią po wygranej nad Dynamem Kijów w Lidze Mistrzów. Opiekun Juve nie ukrywał, że jedną z kluczowych rzeczy przed derbowym meczem będzie regeneracja zawodników.

– Staramy się odzyskać siły po spotkaniu z Dynamem. Przygotowujemy się również mentalnie. Torino to mocny zespół, prezentujący piłkę ładną dla oka. Drużyna ma świetnego trenera – powiedział Pirlo.

Szkoleniowiec teamu z Allianz Stadium pozwolił sobie również na kilka słów na temat Federico Chiesy. – Nie jest łatwo zaadoptować się do nowych realiów, przechodząc z Fiorentiny do Juventusu. Federico trochę wkomponowywał się do naszego zespołu, ale myślę, że z każdym kolejnym meczem będzie już tylko lepiej – przekonywał Pirlo.

Komentarze