Pioli: To jest nowy Milan

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

W piątkowy wieczór bardzo ciekawie zapowiada się batalia z udziałem AC Milanu i Atalanty BC. Stefano Pioli przed starciem przekonywał, że Rossoneri to teraz zupełnie inna drużyna, niż ta, która przegrała w grudniu z Boginią aż 0:5.

Czytaj dalej…

Co prawda według bukmacherów faworytem derbów Lombardii jest team z Bergamo. Warto jednak pamiętać, że mediolański team pozostaje bez porażki od momentu, gdy rozgrywki Serie A zostały wznowione po przerwie pandemicznej.

Blamaż pozostaje w pamięci

– Nikt nie musi nam przypominać, jak skończył się pierwszy mecz z Atalantą. Naszym celem jest jednak kontynuować naszą passę bez porażek. Zdajemy sobie sprawę, że nasz rywal zajmuje czołowe miejsce praktycznie w każdym statystycznym obszarze, ale my też jesteśmy aktualnie w dobre dyspozycji – mówił opiekun Milanu na konferencji prasowej cytowany przez Football Italia.

– Bardzo się zmieniliśmy w porównaniu do pierwszego meczu przeciwko Atalancie. Zawodnicy tej ekipy strzelili kilka wspaniałych goli przeciwko nam, ale byliśmy wówczas na początku naszej wspólnej drogi. Zmieniliśmy sposób, w jaki gramy. Ponadto wróciło do drużyny kilku ważny zawodników. To inny Milan – kontynuował Pioli.

Pioli: Jestem spokojny o podejście zespołu

– Atalanta to aktualnie jedna z najlepszych drużyn we Włoszech. Gdyby pokonała Juventus, to wyścig o scudetto wciąż byłby otwarty. Fakt, że przyjdzie nam się zmierzyć z tak wspaniałym zespołem, eliminuje ryzyko samozadowolenia. Mieliśmy okazję grać już z takimi drużynami jak Juve, czy Napoli, więc jestem spokojny o odpowiednie podejście zespołu do tego spotkania – zaznaczył trener Czerwono-czarnych.

Ostatnio światło dzienne ujrzała wiadomość, że Pioli parafował nowy kontrakt z Milanem. 54-latek wypowiedział się również na ten temat. – Staram się o tym nie myśleć. Chociaż tego chciałem i na to liczyłem, więc jestem szczęśliwy, ale jutro mamy ważny mecz, który będzie miał wpływ na naszą teraźniejszość i przyszłości, więc na tym się koncentruję – powiedział szkoleniowiec Rossonerich.

Komentarze