Pioli: Po tej wygranej staniemy się mocniejsi mentalnie

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

AC Milan pewnie pokonał w poniedziałkowym spotkaniu Serie A zawodników US Lecce 4:1. Tymczasem umiarkowany optymizm zachował po zakończeniu meczu szkoleniowiec Rossonerich w osobie Stefano Pioliego, który oczekuje od swoich piłkarzy jeszcze lepszej gry.

Czytaj dalej…

Mediolańczycy do przerwy prowadzili na Stadio Via del Mare tylko 1:0. Dopiero po zmianie stron team z miasta mody urządził sobie na rywalach rzeź niewiniątek, zdobywając kolejne bramki. Gospodarzy stać było tylko na trafienie honorowe.

– Graliśmy dobrze z przeciwnikiem, który wolał ustawić się w defensywie i czekać na to aż się pojawimy, więc potrzebowaliśmy przestrzeni, by się otworzyć – mówił opiekun Czerwono-czarnych w rozmowie ze Sky Sport Italia.

– Lecce miało okazję wrócić do gry, której nie wykorzystało. Tymczasem nam udało się szybko odjechać rywalom. To dla nas ważne zwycięstwo, którego na pewno sprawi, że staniemy się mocniejsi mentalnie – kontynuował Pioli.

Milan walczy o europejskie puchary

– Naszym celem jest wywalczenie miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach i dogonienie tych ekip, które są przed nami. AS Roma co prawda wydaje się, że jest daleko przed nami, ale w niedzielę zagramy bezpośrednie spotkanie z tą drużyną. Ponadto mamy 11 kolejek do rozegrania, więc jest dużo punktów do wywalczenia. Musimy spróbować – zaznaczył Włoch.

Ostatnio nie milkną spekulacje związane z tym, że stery nad Milanem przed nowym sezonem może objąć Ralf Rangnick. Pioli w tej sprawie też zabrał głos.

– Nie interesuje mnie to, co się mówi. Cieszę się tym, co prezentuje zespół. Od początku pracowałem z pasją i zaangażowanie. Decyzja w sprawie przyszłości zostanie podjęta po zakończeniu sezonu – skwitował trener Rossonerich.

Komentarze