Pioli chce tego samego w przyszłym sezonie

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

AC Milan przygotowuje się do ostatnich dwóch spotkań sezonu 2019/20 w Serie A. W środę podopieczni Stefano Pioliego zmierzą się na wyjeździe z Sampdorią Genua. Szkoleniowiec Rossonerich zapowiada, że jego drużyna podejdzie do tego meczu z dużym respektem dla rywala.

Czytaj dalej…

– Zostały nam dwa spotkania. Powinniśmy przystąpić do nich z właściwą determinacją i koncentracją. Szczegóły nadal będą robiły różnice – mówił Pioli podczas wtorkowej konferencji prasowej.

– Do każdego meczu musimy przystępować z wielkim respektem. Sampdoria postawiła trudne warunki Juventusowi i dobrze sobie radzi. Grają z łatwością, ponieważ osiągnęli już swój cel. Ranieri wykonał świetną robotę – kontynuował Pioli.

Trener Milanu wierzy również, że w przyszłym sezonie prowadzona przez niego drużyna będzie kontynuowała świetne występy, które zapoczątkowała w tym roku. – 2 sierpnia jest już blisko, będziemy mogli dokonać wtedy oceny. W przyszłym sezonie musimy jednak kontynuować nasze wyniki, które osiągaliśmy od stycznia – dodał.

Pioli chwali Ibrahimovicia

Stefano Pioli w samych superlatywach wypowiada się również na temat Zlatana Ibrahimovicia, który dołączył do drużyny na początku roku i miał duży wkład w jej przemianę.

– Ibra wzmocnił nas na wiele sposobów na boisku, dał nam rozwiązania, którymi nie dysponowaliśmy. Ibra jest dla nas ważny zarówno pod względem fizycznym, ja i technicznym. Stwarza dużo miejsca dla swoich kolegów z drużyny. Jeśli chodzi o jego osobowość i charakter, był bez wątpienia bardzo ważny – powiedział Pioli.

Szwed od czasu powrotu na San Siro, rozegrał 18 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając osiem bramek i notując cztery asysty.

Komentarze