Pendolino w Interze wystartowało. Hakimi przemówił swoją grą

Achraf Hakimi
Achraf Hakimi fot. PressFocus

Achraf Hakimi to piłkarz imponujący swoją szybkością. W sobotnim boju przeciwko Bolognie FC zaliczył dwa trafienia, stając się jednocześnie katem Łukasza Skorupskiego. Inter Mediolan wygrał 3:1, a były zawodnik Realu Madryt nie ukrywał radości po swoim udanym występie.

Czytaj dalej…

Achraf Hakimi w 10 meczach włoskiej ekstraklasy w trakcie trwającej kampanii zdobył trzy bramki, notując również trzy asysty. W sobotę rozegrał prawdopodobnie swoje najlepsze zawody, odkąd zakotwiczył na Półwyspie Apenińskim.

– Ludzie mówią, że jestem innym zawodnikiem, niż wcześniej. Zapewniam jednak, że wciąż jestem taki sam. Po prostu musiałem dostosować się do nowej rzeczywistości, poznając nową drużynę i inną ligę – mówił zawodnik w rozmowie z DAZN.

– Próbuje nauczyć się języka, który nie różni się za bardzo od hiszpańskiego, więc nie powinno zająć mi to dużo czasu. Ponadto muszę przyzwyczaić się do ludzi, miasta – kontynuował Hakimi.

W szeregach Nerazzurrich zawodnik musi nie tylko zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu, ale też przyzwyczaić się do gry w ustawieniu 3-5-2 preferowanym przez Antonio Conte. Ekipa z Lombardii opiera swoją grę w dużym stopniu na wahadłowych, a Hakimi nie ukrywa, że otrzymuje dużo wskazówek na temat gry od trenera.

– Conte dużo mówi do mnie o ruchach, które musimy wykonać. Myślę, że z czasem wszystko ułoży się tak, że wszystko będzie opierać się na automatyzmach. Zdaję sobie sprawę z tego, że moją mocną stroną jest szybkość, więc jeśli mam przed sobą trochę miejsca, to staram się wykorzystywać swój atut, co pozwala mi być bardziej pomocnym dla drużyny – zakończył marokański piłkarz.

Komentarze